| anonim_4396 a întrebat:

Voi ce job vrei sa aveti dupa terminarea liceului / facultatii si de ce?
Credeti ati putea ajunge sa obtineti acel job?

Răspuns Câştigător
| xRaduC a răspuns:

Momentan urmeaza sa intru intr-a 11-a, sunt speriat rau de tot de viitor, dar cu un plan de mare succes:
1. Invat pe cat pot eu de bine astia 2 ani care au mai ramas, poate in vacanta asta deja voi incepe cu pregatirile serioase pentru BAC, ca intr-a 12-a sa nu am probleme de loc cu invatatul si stresatul intr-atat de tare si sa am o minte brici, ca apoi sa merg la facultatea dorita (nu m-am gandit inca). In acesti 2 ani voi fi nevoit sa imi iau si carnetul de conducere, pentru un bonus (cu toate ca habar nu am ce sa fac, sunt dispus sa invat tot ce e necesar si sa fac ce e mai bine, astfel incat sa nu provoc accidente si nici sa deranjez lumea)
2. Dupa alegerea facultatii, evident ca voi invata ce mi se da (si mai important), si poate pe timpul facultatii, voi gasi si locuri de munca ''de la 0'' precum maturator, tipul care livreaza ziare, spalator de masini, magazine mici, Mc? si altele, pentru a obtine acea experienta ca sa fiu primit unde imi doresc mai departe.
3. Apoi, avand minimul de experienta necesar, BAC-ul luat, facultatea facuta, permisul de conducere, poate si doctoratul, ar trebui sa ma accepte, practic, oricine. M-as duce pe domeniul IT, undeva unde se lucreaza cu jocuri :3
(si poate pe parcursul acestor ani gasesc insfarsit si o ''m'lady'' ~_^)

| Nemessys a răspuns (pentru xRaduC):

Maret plan happy. Mult succes! big grin

| xRaduC a răspuns (pentru Nemessys):

Multumesc mult, la fel si tie! big grin Cred ca si tu ai un plan similar xD

5 răspunsuri:
| m1dn1gh7 a răspuns:

ProstiTUTĂ te faci? laughing)

| Teffan a răspuns:

M-as gandi la ceva pe psihologie, ca imi place foarte mult.

Sau politica, ori ceva pe filosofie(mai mult de profesor nu cred ca ajung), ori avocat, ori ghid turistic.

Am mai multe optiuni.

| Xdreaper21 a răspuns:

Pai fratelemeleu
Eu sunt a 12 a su dau bacu ce e cam naspa ca eu am tocit vara trecuta sa ma asigur ca il iau dar ce sa vezi nu mai stiu nimic din ce am invatat in vara(nu am 18 ani ci 19 ca am fost dat cu un an mai tarziu la scoala)
1 dupa ce i-au bacu imi "tunez"(modific) putin masina(interior exterior)
2 plec in Anglia (norocu a fost cu mine intr-o zi si ce sa vezi si sa nu crezi am fost angajat de unchiul meu care are un contract cu ubisoft ca sa imi ia un interviu daca e un post liber in aproape orice categorie in afara de texturi orice optimizare gasire de buguri etc fara lucruri care se gasesc doar la facultate adica rahaturi din astea mici care le omit dar foarte importante pentru un player) sa lucrez
3 intr-un an daca imi tine relatia ma casatoresc
4 poate dupa 2 sau 3 ani de experienta(fara sa fiu concediat sa dea domnu) fac o facultate in domeniu
5 ma stabilesc in Anglia daca voi mai fi la acest minunat post sau vin inapoi in Romania cu o cerinta de transfer in alta tara unde au sediu si au nevoie de cineva
6 pana in 27 de ani sa am un copil(preferabil baiat ca e cheltuiala mare cu fetele si nu cred ca pe atunci o sa am eu chef sa ma bat cu uni daca o vor agresa etc poate mai fac unu care sa fie fata la o diferenta ca intre mine si prima mea sora ca sa se ocupe si el nu doar eu)
7 daca merge treaba ma pensionez si merg inapoi in Romania(daca nu o sa devina si mai de **** pana atunci)