| anonim_4396 a întrebat:

Voi ce meserie v-ati ales sau vreti sau ce meserie vreti sa alegeti?
Eu sunt foarte nehotarat si poate ma ajutati...

Răspuns Câştigător
| cristina_6005 a răspuns:

Cam cati ani ai? E vreun domeniu care te atrage? Eu de exemplu am urmat un liceu cu profil real, insa acum sunt la o facultate cu profil uman, pentru ca asta m-a atras mai mult. Ai inclinatii spre o anumita materie, ai prefera munca fizica sau mai degraba ai prefera ceva ce solicita mai mult inteligenta logica sau verbala? La intrebarile acestea ar trebui sa iti raspunzi intai, si apoi vei putea fi cumva indrumat/sfatuit.sau chiar iti vei raspunde singur la intrebare.

1 răspuns:
| AFR81 a răspuns:

Eu vreau sa urmez o facultate de medicina.Visul meu,intr'un fel, este ori sa devin doctorul unei echipe de fotbal, ori paramedic.Gandul ca ajuti pe cineva, poate chiar ii salvezi viata, urmat de multumirea parintilor si a victimei este ceva extraordinar.Desigur,asta a fost doar o parere personala.Decizia trebuie sa-ti apartina tie.Bafta