| Morena30 a întrebat:

Voi ce o sa faceti in vacanta ca sa nu va plictisiti si mai ales sa va distrati?:X Astept sugestiibig grin
Funda >>::

Răspuns Câştigător
| Scriiitoare a răspuns:

Aaaa...am sa ma distrezrolling on the floor vreau sa merg in Germania, in fiecare zi in piscina ma gasesti, apoi sa ma intalnesc cat mai des cu colegii din generala si din liceu, sa continui sa traiesc si cel mai important sa iubesc! Iti doresc si tie toate acestea:*

2 răspunsuri:
| heartslow a răspuns:

Poi, m-am gandit sa fac o gramada de chestii diferite ca sa treaca timpul mai repede, si sa nu ma plictisesc:
-sa ma plimb cu bicicleta din cand, in cand;
-sa citesc carti (ex: Elevul Dima dintr-a saptea, Romanul adolescentului miop, Singur pe lume, Robinsoe Crusoe, Moara cu noroc, Corigent la limba romana, A sti sa traiesti printre oameni, etc, banuiesc ca deja te-am plictisit cu atatea carti, dar astea sunt foarte interesante de aia ti le recomand si tie )
-sa merg o saptamana si la bunici;
-10 zile mergem in delta;
-ocazional sa ma plimb cu prieteni;
-ascult muzica;
-joc jocuri la PC;
etc, niste lucruri obisnuite dupa parerea mea, ce fiecare copil poate sa faca. funda?

| ღAncaღ a răspuns:

Pai in zile calduroase libere fac urmatoarele lucruri:
- cu prietena mea: -ma plimb cu bicicleta/ rolele
-joc jocuri video
- cu gascasickies prin oras la plimbari prin parcuri
- ma duc la cofetarii mananc cate ceva
- de asemenea ma plimb cu bici/role
-cu familia: - ies la iarba verde/gratar
- mergem la petreceri (foarte des cam de 3 ori pe saptamana)
- mancam la restaurant
In zilele ploioase: - cu prietena: -o chem la mine acasa si ne jucam de asemenea jocuri video sau daca ne jucam pana ce ne plictisim, adormim, pana ce ne trezeste mama si ne pune sa mergem in pat;
- cu gascasickvb pe mess, (facem conferinte) ascultam muzica, si radem la bancuri inventate de noi
- si in ultimul rand cu familia: -jucam monopoli.