| TudorFox a întrebat:

Voi ce parere aveti de picaturile de care se spune ca ar putea inlocui ochelarii?

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu am auzit de asa ceva si nu imi inchipui cum ar functiona

| Doja a răspuns:

Daca ai defecte fizice ai nevoie de corectura fizica. Asta inseamna. un fund de ochi neregulat care genereaza miopie, are nevoie de o corectura aplicata de o lentila cu dioptria corespunzatoare.

Picaturile in sine sunt lichide si se aplica temporar pe ochi. Ca sa functioneze, picaturile ar trebui sa creeze un strat semi-permanent in exteriorul ochiului de o anumita dioptrie. Mai avem pana atunci happy