| ramona_1444 a întrebat:

Voi ce parere aveti despre faptul ca baieti se maturizeaza mai tarziu cu 2 ani, credeti ca intr-o relatie conteaza ca baiatul sa fie mai mare cu minim 2 ani?

Răspuns Câştigător
| sandulache a răspuns:

Buna.
Eu sunt baiat si am 22 de ani si am destula experienta in dimeniu, deci sa iti explic cum stau lucrurile, poti s ate maturizezi si la 24 de ani dar nu conteaza varsta ci sufletul poate sa fie mia mic cu un an sau cau mia multi sau fata la fel, ca in dragoster un conteaza cum arati ci cum te comporti si cum tratezi o persoan, eu am stat cu o fata ce avea 24 si eu aveam 17 ani si nu a contat ca era mai mare si eu ma mic dar a contat ca ne-am inteles bine si ne-am raspectat reciproc, sfatul meu nu te lua dupa gura lumi si iubeste pe cine vrei, ca lumea vorbeste multe si rele, bafta multa,

14 răspunsuri:
nony
| nony a răspuns:

@apafianca, dar cine scumpico ti-a bagat tie in cap ca noi ne maturizam mai tarziu cu doi ani? raised eyebrows In ale cui frustrari feminine crezi? Aaaa.sau vorbesti de maturizarile alea in care voi nu ati descoperit penisul si inca sunteti la capitotlul periute de dinti.Sau de alea in care habar nu aveti ca daca faceti sex oral nu ramaneti gravide? Poate alea in care atunci cand faceti sex anal mai trebuie si ea. unsá, altfel ai toate sansele sa te confunde lumea pe strada cu fiica lui Charlie Chaplin.
In fine, zi-mi cati ani ai sa stiu cu cat sa ma simt mai mic ca tine.

SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Nu, eu cred ca el trebuie sa fie mai mic. Si ea e desteapta daca alege unul mai mic, ca e mai sigur.

| Antrax a răspuns:

Mie nu imi plac baietii care s-au "maturizat"nu are nici un farmec sa shtye sa se distreze nu sa zica "nu ar fi bine sa facem aia sau aia"laughing

| Aly07 a răspuns:

Sa stii ca de multe ori e invers laughing si nu exagerez cand spun de multe ori. Fetelor nu va suparati, nu aveti dcwinking.

| Paris a răspuns:

Eu cred ca (virgula) conteaza. O fata, fiind mai matura va vedea reactiile unui pusti de varsta ei. Iar aceste reactii nu-i vor placea cu siguranta. Insa eu tot ma intreb de ce atata disperare in randul adolescentilor de a-si face iubiti, iubite etc...

| Slowmotioon a răspuns:

Sincer sa fiu uneori nu cred ca ar contaa. daga dragostea dintre acele 2 persoane e sincera si enorma.
asa ca maturizarea va veni si aia daca, acel tipa este mai mic.

| any_1988 a răspuns:

Parerea mea e ca nu conteaza ca baiatul sa fie mai mare cum min 2 ani, ceea ce conteaza e sa va iubiti si sa va respectati unul pe altul. Poti sa te intelegi foarte bine si cu un baiat mai mic decat tine cu 2 ani.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai mare cu minim 2 ani? Hahahaha... da, în cazul în care ai 18 ani și ești o materialistă dementă care caută băieți cu bani, mașină, să vă trateze ca niște cârpe și apoi să veniți încoa să vă plângeți că v-a lăsat pentru Y, Z, asta... după ce v-au lăsat gravide, sau ați făcut rost de nu știu ce boală, sau naiba știe.
Nu toți băieții sunt imaturi și viceversa (nu toate fetele sunt mature).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Avand in vedere ca eu sunt mai imatura pentru varsta mea nu e problema ca prietenu sa aiba 16 anilaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ok... repet inca odata,,, varsta nu conteaza happy conteaza sa va iubiti. Desi... maturizarea e oricand bine primita.
Mult succes kiss

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

laughinglaughing valeu mama de unde scoti chestiile astea, care e problema daca se maturizeaza mai tarziu...cand le vad pe unele ca au 15-16 ani si se cred cele mai frumoase si cele mai inteligente citez:"eu nu ma combin cu dinastia de juma de buletin eu ma combin numa cu dinastia de 20 de ani maturi la cap fata laughinglaughing chatterbox" si dupa aia ce sa vezi vin inapoi la astia nematurizatilaughinglaughing nu e nici o regula daca tu il iubesti pe respectivu sau respectiva nu conteaza varsta parerea meabig grin

| Nyk a răspuns:

Nu toti se maturizeaza asa cum zici u sunt multi care se maturizeaza mult mai repede (nu-i o regula scriisa)

| adela_5780 a răspuns:

Nu cred ca conteaza, desi se simte diferenta.Prietenul meu este mai mare cu un an si ne intelegem foarte bine.ink n.am avut relatii cu baieti de aceiasi varsta... dar cred ca ar merge

| sile_6918 a răspuns:

laughinglaughing valeu mama de unde le scoti pe asteatonguetongue mai stiu eu unele din astea de 15-16 ani care cred ca stiu totu, se cred cele mai frumoase, mai inteligentechatterbox citez:"eu nu ma combin fata cu din astia de juma de buletin eu ma combin numa cu din aia de 20 de ani maturi la capchatterboxlaughing" si dupa aia cand raman cu ochii in soare ce sa vezi vin inapoi la astia nematurizatiilaughinglaughing...in fine nu cred ca e nici o regula daca tu il iubesti pe respectivul sau respectiva nu conteaza nimicwinking parerea mea acum fiecare cu ale luihee hee