| Ralu_6779 a întrebat:

Voi credeti ca blondele sunt mai proste?
Eu sunt blonda deci vreau mai multe pareri.Multumesc!

Răspuns Câştigător
| JustShadows a răspuns:

Buna!happySi eu sunt blonda(naturala),si ma bucur ca sunt asa!^_^Iti pot spune ca ma simt foarte bine in pielea mea,si sincer orice comentariu din exterior,ma lasa rece.Nu conteaza culoarea parului,ca te-ai vopsit blonda,sau ca te pricepi in a face misto,ceea ce conteaza cu adevarat este inteligenta de care dispuihee hee.Nu te intrista daca esti blonda si se fac glume pe seama ta,multi o fac din invidie,poate pentru ca esti mai isteata decat ei,poate mai frumoasa,sunt diferite motive.Ai vazut ca moda acum este sa stii cat mai multe bancuri,mistoo-uri si alte chestii referitoare la blonde,ti-am spus,lasa-i sa vorbeasca,tu esti consitenta de care este capacitatea ta,gandeste-te ca poate asta e singurul lucru care ii face sa se simta mai inteligenti,si.lasa-i sa vorbeasca,indiferenta doare cel mai tare,iar daca te consideri in stare sa le dai vreo replic prin care sa demonstrezi egalitatea dintre firea unama,fa-o!Tu esti ceea ce vrei sa fii,indiferent de aspect!Ai grija de tine!happy

15 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Am o colega in clasa blonda natural si e sefa de promotie. E de o inteligenta cum rar am vazut, nu toceste sau ceva de genul. E foarte receptva doar.Asta e unicul exemplu pe care il pot da pro blonde.Nu vreau sa cred ca e exceptia de la regula, insa n-am sa uit niciodata faza memorabila cu o blonda care se plimba pe faleza cu maica-sa si vede un vapor si ii zice mamei sale ca vrea sa isi gaseasca un sot atat de bogat incat sa o duc prin multe... zbang! stalp la orizontrolling on the floor

GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Nu, e doar o prejudecată. Nu ai de ce să te simţi inferioară din cauza asta. Brunetele crezi că au mai mult creier? Dacă te naşti brunetă dar tu ai 20 de ani şi nu ştii nici să te exprimi bine, atunci cine e "blonda"? Stai liniştită!

| JustMe a răspuns:

Nuoh go on E doar un mit cretin, poate inventat de o bruneta/satena geloasa pe blondesmug

| Vizitiul a răspuns:

Inteligenta si prostia isi au locasul sub par. Nu poti cataloga o persoana dupa culoarea parului. Astepti sa deschida gura si pe urma poti trage concluzii oritentative. Nu poti cunoaste complet un om nici intr-o viata intreaga.

| sensesDelight a răspuns:

Clar că nu. Părul poate fi și vopsit și chiar nu are nicio legătură culoarea părului cu inteligența personală. E un mod prostesc de a te lua de cineva când nu ai alte motive. Eu sunt șatenă deschis și toată lumea zice că sunt blondă. La început toți făceau glume cu faze de genul, dar le-am închis-o scurt și la obiect. Și așa poți să faci și tu, asta bine înțeles dacă exagerează, pot fi doar niște glume nevinovate.
În rest gândește-te că e o fată blondă și prostuță în adevăratul sens al cuvântului. Mulți se iau de ea numai pe tema că e blondă. Atunci ea se vopsește, devine brunetă. Dar tot la fel de toantă rămâne deci n-o ajută cu nimic. Asta înseamnă că și brunetele sunt proaste? Prostii.
Alte motive care susțin prostia asta sunt pițipoancele blonde, cu o mutră tâmpă și fericită care apar la TV. Dar alea n-au nimic de-a face cu tine și nici cu restul fetelor blonde.
Deci calm down, important e să înveți tu pentu a avea cultură generală și a ajunge cineva în viață. :*

| Insurgent a răspuns:

Nu, ce se zice despre blonde nu e adevarat, poti fi blonda si sa fii desteapta, daca esti blonda nu esti proastalaughing, asta e doar culoarea parului, nu are nici o legatura cu mintea

| MonkeY a răspuns:

Eu nu cred in asa ceva WELL Prostele is proste iar brunetele is brunete funda?

| 009 a răspuns:

Nu sunt genul de persoana care sa judece oameni dupa culoarea parului... cei care o fac st fff superficiali

| frunziss a răspuns:

Nu stiu cine e mai desteapta dar stiu ca daca o blonda face o prostie toata lumea ii vede boacana si face tam tam de milioane... dar daca o bruneta face o boacana nu se face atat tam tam

| Roz a răspuns:

Nulaughingadica cum poti sa judeci un om dupa culoarea parului?laughingsi eu sunt blonda:*

| Unnamed_5767 a răspuns:

Tu cred ca esti tongue si sorata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde draga mea.asa se zice, darlaughing nu in toate cazurile e la fel. doar la anumite persoanewinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stiii eu sunt blonda naturalatonguedar m-am vopsit bruneta ...nu mi s-a intamplat sa mi se spuna in serios vreo data... doar prietenul meu mai face glume pe seama asta dar nu me deranjeaza ca le face, in fine chiestia ca blondele ar fi mai pruaste e o tampenieoh go on

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Au fost multe emisiuni cu blonde proaste gen te pui cu blondele unde 90% erau proaste

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred ca blondele is pruaste. Nu poti spune cum este cineva
de la culuarea parului.