| denyzo a întrebat:

Voi credeti ca fiecare om isi va gasi jumatatea intr-un final?

Va rog, fara hate. straight face

Răspuns Câştigător
| AnonimaOk a răspuns:

Buna.
Nu se va intampla din senin. Daca stai izolat, slabe sanse. Realist vorbind, daca nu iesi din casa, daca nu ii dai macar semne celuilalt ca ai anumite sentimente, daca nu te ingrijesti in mod corespunzator astfel incat sa se uite la tine (aici nu vorbesc despre makeup si prostii, ci despre igiena) si altele - atunci e dificil sa te astepti sa pice din cer "jumatatea ta.
Nu ma regasesc in ideea de "jumatate". Uneori celalalt e exact ca noi, alteori e opusul si simtim ca ne completeaza. In viziunea mea, partenerul trebuie sa aiba o serie de lucruri in comun cu mine si sa scoata ce e mai bun din mine. De asemenea, ar trebui sa fie reciproc.
De multe ori poti avea senzatia ca ai gasit "sufletul pereche" dar daca te lasi orbit si nu vezi ceea ce e de fapt, poti sfarsi dezamagit. E la latitudinea fiecaruia sa decida.

4 răspunsuri:
| gemeni6226 a răspuns:

Asta depinde de ce isi doreste in adancul sufletului fiecare.Cine isi doreste cu ardoare asa ceva sunt sigura ca isi gaseste, eu nu stiu daca mai doresc asta pentru ca am suferit foarte multi ani de pe urma omului pe care l am iubit si nu imi mai doresc inca o data sa iubesc si sa sufar.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este posibil. Eu mi-am gasit „sotia perfecta" dupa ce am sortat multe femei. La mine e mai delicata situatia: sunt mai diferit. Adica am niste lucruri care trebuie sa fie asa, nu altfel.

| cossy19 a răspuns:

Unii sunt intregi de cand se nasc, unii isi gasesc pe cineva care sa ii completeze

| Joanna2000 a răspuns:

Da! Pentru fiecare dintre noi exista o persoana care sa ne accepte asa cum suntem si sa ne iubeasca...