| marykeira a întrebat:

Cum definiti voi dragostea? Credeti in dragoste la prima vedere sau in faptul ca oricine isi poate gasi,, jumatatea"?

Răspuns Câştigător
| Bacemi a răspuns:

,, Dragostea este singurul adevar absolut ". Aceasta este singura definite a dragostei pe care mi-o asum in totalitate. Cred in dragoste la prima vedere si cred si in relatii la distanta, doar ca pentru o astfel de dragoste trebuie sa privesti relatiile ceva mai profund decat majoritatea. Oricine are jumatatea lui, sufletul lui pereche. Doar ca pentru a gasi acea jumatate de suflet este nevoie de multa rabdare si de multe piedici. Totul este sa nu reununtam. Multi cred ca nu vor avea niciodata un iubit / o iubita. Asa gandeam si eu. Cu timpul lucrurile se schimba si invatam. De obicei acel suflet pereche nu este prima relatie a noastra. Eu am cunoscut sufletul meu pereche dupa lungi cautari si o rabdare de fier. Speranta nu trebuie sa se stinga niciodata.

http://www.youtube.com/watch?v=leKpN2xYpGI

14 răspunsuri:
| Cryssy a răspuns:

Dragostea este cel mai frumos sentiment. Dragostea te face sa simti ca traiesti. Fara dragoste in viata ta, nu poti fi fericit/a. Dragostea este totul in viata.
Nu cred insa in dragoste la prima vedere, ci cred ca la prima vedere poate exista doar atractie.
Nu stiu daca oricine isi poate gasi jumatatea, dar eu mi-am gasit-o si sunt foarte fericita.

Numai bine! Sa ai parte de foarte multa iubire in viata ta!

| ÅñdRa a răspuns:

Dragostea la prima vedere suna cam banal, asta se intampla doar in filme. Jumatatea insa fiecare o are, acolo undeva exista.happy

| Ana_6509 a răspuns:

Mai nu stiu ce-i dragostea pentru ca n-am simtit-o si decat sa caut citate si alte cele pe internet e mai ok asa.
Nu cred in dragoste la prima vedere, o vad ca pe o simpla atractie deoarece dragostea vine pe parcurs si asta voi sustine mereu.

| RaSpUnS.pT.vOi a răspuns:

Dragostea este acel lucru care te face sa adormi atunci cand esti cu persoana iubita(dar nu de plictiseala-asta e sigur). Este sentimentul pe care fiecare dintre noi il traim la un moment dat, insa acolo unde exista dragoste exista si suferinta.Sunt ca doua surori rivale as putea spune.Nu se poate una fara cealalta. Dragostea la prima vedere! hmm nu e genul meu dar cred ca depinde de fiecare persoana in parte care cum e mai slab de inger, sau de ce nu de cupidon! Nu exista persoana care sa nu-si intalneasca jumatatea asa cum nu exista nici sac fara petic!

| Adolescentul a răspuns:

Buna again. Dragoste este un sentiment ce il simti la momentul cand tie sorit sa apara cu adevar, e ceva ce nu exista cuvinte pentru a explica lucru asta, da m`am indragosti la 1 vedere insa am suferit multhappy am fost luat de prost, am oferit tot ce am stiut ca ii pot oferi unei fete straight face insa ea dorea cu totul altceva! Bafta sad

| Adolescentul a răspuns:

Buna again. Dragoste este un sentiment ce il simti in momentul cand i`ti este sortit sa vina cu adevarat, e ceva ce nu exista cuvinte pentru a explica lucru acesta pentru al putea defini, da m`am indragosti la 1 vedere insa am suferit mult am fost luat de prost, am oferit tot ce am stiut ca ii pot oferi unei fete sa se simta bine in prejma mea insa ea dorea cu totul altcevat! Bafta

| GiovannyGrandiossu a răspuns:

Exista dragoste la prima vedere si ramane in minte cred ca toata viata. Dragostea e un lucru sfant si ne ia pe toti la rand. E peste rationament.

| di@n@ a răspuns:

Eu cred ca dragoste la prima vedere nu exista, doar atractie de moment.

| jane_5414 a răspuns:

Dragoste? Pai pot sa zisc ca exista dragoste. Dragostea in primul rand inseamna sinceritate, devotament. Da cred in dragoste la prima vedere, ea exista si nu cred ca la vederea unul baiat\fata care ne place intr-adevar nu se infiripa acolo in adancul sufletului nostru un firicel de iubire.

| Bybyloy[:x] a răspuns:

Hmm. dragostea. E frumos sa iubesti dar de multe ori suferi. In fine.Nu cred in dragoste la prima vedere, sunt de parere ca e imposibil sa iubeste pe cineva daca il vezi pentru prima data. Mi se pare o tampenie cand auzi pe altii:"Vai de cand te-am vazut prima data, te iubesc"!
Nu, asta nu e dragoste, e o atractie.Sunt de parere ca trebuie sa cunosti foarte bine acea persoana, sa vezi cum gandeste ca sa poti tine la ea cu adevarat!
Nu cred in "jumatatea mea"!
Fiecare are destinul lui!

| Mamamare a răspuns:

Dragostea=un lucru care exista intre 2 persoane sau mai mult.Pentru unii dragostea este o boala.Doar la unele persoane exista dragoste la prima vedere.happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exista si dragoste la prima vedere ...nu cred ca toti isi gasesc jumatatea... iar dragostea un sentiment ciudat care unora le face bine, altora le face rau.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In dragoste la prima vedere credeam inainte, insa s-a dovedit a nu fi dragoste pe parcurs. de acord, oricine isi poate gasi jumatatea. dragostea pentru mine consta in trairi intense, in batai de inima zdravene, in lacrimi, in dorinta, in dor, in pasiune...cand esti indragostit esti fericit, totul iti pare mai frumos si usor. este mult mai frumoasa viata in doi.happy o seara placuta!

| vick_2019 a răspuns:

Dragostea este un sentiment pur, de nepretuit, de neegalat.Cand te indragostesti, t-i se creeaza o lume mica, dar sfanta, care e doar a ta si al partenerului tau.Atunci,cand pronunti cuvantul jumatate, nu e vb doar de un partener oarecare, ci jumatatea jumatatii tale. O persoana identica tie, prin personalitate, caracter.Pt. ca stim bine, cand iubim, iubim persoana, nu doar pentru felul cum arata, il/o iubim pentru tot ceea ce este aceea persoana.Si,da,exista dragoste la prima vedere, poate se poate caracteriza, prin cea mai mare si cel mai viabil sentiment, o relatie care se poate caracteriza prin trainicie, iubire adevarata si incredere deplina.happy