| Magic1333 a întrebat:

Voi credeti in asta? Adica a incercat cineva?
Vraja rapidă pentru bani
Pentru vraja asta ai nevoie de imaginaţie şi se foloseşte pentru a atrage o sumă determinată de bani. Ia o lumânare verde şi unge-o cu ulei de scorţişoară. Ia factura pe care o ai de plătit sau scrie pe o bucată de hârtie suma pe care trebuie să o plăteşti şi ui o datorezi. Ai nevoie de o lumânare mai mare care să reziste 7 zile. Pune hârtia sub lumânare şi ţine-ţi mâinile deasupra lumânării în timp ce spui
„Arzi şi luminează calea banilor ce-i am de dat fără a fi nimeni afectat"
Aprinde lumânarea şi un beţişor de paciuli. Meditează timp de 5 minute în timp ce lumânarea arde şi imaginează-ţi că te vezi plătind factura sau completând un cec în sensul acesta. Aprinde cu acelaşi ritual lumânarea timp de 7 zile consecutiv, 15  minute pe zi. De asemenea aprinde un beţişor de paciuli în fiecare zi o dată cu lumânarea. În ultima zi arde hârtia la flacăra lumânării şi lasă lumânarea să ardă complet.

8 răspunsuri:
| Mayar a răspuns:

Eu cred ca o sa ai mare bataie de cap sa gasesti toate uleiurile si betisoarele de nu stiu ce chestii. Si la final, o sa te alegi cu o arsura pe manahee hee

| IsabelaIssa a răspuns:

laughing Si ca prin minune facturile dispar. Si sa nu cumva sa folosim lumanare rosie ca se inmultesc facturile. laughing Evident ca nu a incercat nimeni asa ceva, o inventie de-a cuiva pentru a-si bate joc de creduli.

| Magic1333 explică (pentru IsabelaIssa):

Hei,nu am spus ca, cred asa ceva (scuza ti de cacofonie ) laughing) Doar eram curioasa

suntserios
| suntserios a răspuns:

Bre. merge si la credite bancare?

| T0T a răspuns:

Cate prostii intr-o singura intrebare, imi lipsea asa ceva, sincer laughing

| minrest a răspuns:

Nu au cum sa iti vina banii, draga Magic. La salariu nu iti va veni suma ''atrasa'', ar fi ilegal si fara rost pentru angajator, jocurile de noroc sunt o forma de distractie la care pierzi bani, nu castigi, nimeni nu e prost sa iti trimita tie bani, iar daca gasesti o suma de bani trebuie sa o returnezi, altfel constituie furt. Observ ca te adresezi unei persoane care ar avea de platit urgent o suma mare, de care nu dispune. Asta insemna ca incerci sa manipulezi o persoana disperata. E corect si frumos ceea ce faci?

| Anonima0000000000 a răspuns:

Moor laughing))))

| Mira1234567 a răspuns:

Doamne... nu rolling on the floor