| 愛日本 a întrebat:

Voi credeti in mos craciun? De Ce?(eu nu cred)

8 răspunsuri:
| Ana a răspuns:

Nici eu nu cred

| BellsC a răspuns:

Cand eram mica credeam...la fel ca toti cei mici si era super emotia aia''oare ce cadou o sa primesc? Acum de cand stiu...parca nici nu mai ma atrage sadmai ales ca am descoperit cadoul ascuns prin casa cu 2 zile inainte de Craciunlaughing
Cred in Mosu ca sa primesc cadouwinking

| BiaSiAtat a răspuns:

Eu cred! Da si poti zice ca sunt copila dar macar nu sunt necredincioasa!

| saymoon a răspuns:

Sunt mai mult decat constienta ca mosul nu exista, dar parca a fost frumos sa crezi cand eram in copilarie ca acesta chiar exista. Tin minte ca aveam vreo 10 ani cand am lasat ca de obiceu farfuriuta cu fursecuri si un pahar cu vin pe masa cum ma indemna mama sa fac.Doar ca nu stiam ce dezamagire imi va aduce, pentru ca ccurioasa fiind sa l vad pe sanie trasa de reni, am constatat ca mama imi punea cadourile.Am fost distrusa, mi a parut asa de rau..., anii au trecut si cu toate acestea inca imi mai aduc aminte de aceasta intamplare. E asa de frumos sa crezi ca un batranel cu barba lunga si imbracat in rosu cu un sac, aducea asemenea cadouri de frumoase.Asta e, am crescut, dar ce a fost inainte sa descopar adevarul a fost foarte frumos. Ce n as da pentru inca o zi de aceia.

| simonna a răspuns:

Nici eu nu cred, dar imi place mereu sa spun in ziua de ajun, la noapte va veni mosu', nu stiu de ce, dar si acum le-am spus parintilor ca vreau cadouri sub brad, chiar daca ei ma inteaba intodeauna ce imi doresc de craciun, vreau sa ma trezesc dimineata si sa ma bucur alaturi de ei de cadouri.

| Iullyka_7527 a răspuns:

Vezi ca strici visele copiilorlaughing))laughing). pai nu stiu. intr-un fel cred ca a existat pentru. ca e povestea aia cu mos craciu ca era rau si a devenit bun. sper ca o stii...

| OnTheTop a răspuns:

Eu nu cred in mos craciun. Pentru ca: 1. Nu exista. 2.Am vazut cand mama mi-a pus cadourile. 3 mi-a spus mama ca nu exista paaaa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mos Craciun si Mos Niculaie nu exista sunt parinti:X:X