| 教皇 a întrebat:

Voi credeti in zicala "Ochii sunt oglinda sufletului"? De ce?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ochii nu mint niciodata.gura minte mereu.gura spune ce vrea creierul dar ochii arata ce simte inima. daca esti cunoscator nu te poate insela si minti nimeni.

5 răspunsuri:
| HBK a răspuns:

Mai mereu, ochii sunt cei care "te dau de gol" si transmit privitorilor felul tau de comportament, atitudine, ce fel de persoana te dovedesti a fi.

| Victoria a răspuns:

Da, pentru ca privirea spune mai mult decat o mie de cuvinte.
Tepes, poate omul sa aiba talent actoricesc si atunci te poate insela usorhee hee

| →βσσblėėŝ←׃╳ a răspuns:

Da. Pt ca ochii nu mint, insa gesturile, vorbele mint.
Cel mai simplu ca sa afli ceva despre un om este sa te uiti in ochii lui si iti vei da seama multe lucruri.
De ex o persoana superficiala, de fapt nu este un om rau, doar ca nu stiu sa aiba o proprie personalitate si trateaza lumea cu multa indiferenta, insa ochii acelei persoane iti pot arata de fapt ca ea nu ii asa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se spne ca ochii st oglinda sfltului, ca ei cuprind in unvrsul lor tainic raspunsuri ce cvntle nu au putere sa le rosteasca...St oameni care, privindu_se in ochi, vb intre ei, isi comunica fel de fel de informatii, dar mai ales sentimente.Atunci cand ma adresez unei pers. o privesc in ochi jnu e deloc placut sentimentul sa vada ca interlocutorul se uita in alte parti desi imi vb mie.In acest caz, jumatate din placerea de a continua discutia se stinge.Stiti de ce pentru ca in acest caz ochii mint.

| Yaqui_Jhonny_1981 a răspuns:

Este o aberatie totala. Ochii sunt oglinda mintiiwinking