| NoBodyCareAboutMeOrYou a întrebat:

Sunteti de acord cu zicala "Ochii sunt oglinda sufletului" sau "Ochi pot spune o mie de cuvinte"? Dati exemple happy.

2 răspunsuri:
| LolaLollita a răspuns:

Sunt multe exemple in care privirea poate trada trairile interioare.
Nu ti s-a intamplat niciodata sa privesti o persoana in ochi, ea sa rada, dar tu sa citesti o durere enorma in ochii acelei persoane? E doar un exemplu.

| IloveME a răspuns:

Da foarte de acord! in ei citesti fericirea, tristetea, dorinta, iubirea!
Ei iti pot exprima tot ceea ce sufletul simte!