| anonim_4396 a întrebat:

Voi cum convingeti parintii in general? >:

4 răspunsuri:
| Rockart a răspuns:

Idem @Kate13.

| thegatekeeper a răspuns:

In cazul meu, nu prea este nevoie sa ii 'conving', fiindca au incredere in mine si pot face ceea ce imi doresc (cu anumite limite, bineinteles). Dar daca e ceva mai important sau ceva cu care ar putea sa nu fie de acord sau nu in totalitate, le aduc argumente si discut cu ei despre asta, iar daca nu merge din prima, mai pornesc o alta discutie pe tema asta pana ii fac sa inteleaga ce vreau happy. Oricum, situatii de genul sunt destul de rare, poate si pentru ca in general nu cer prea multe lucruri si nici prea des.

| hideaway a răspuns:

Le spun că o să fiu mai bună, îi rog frumos, bla, bla, bla...
Dacă nu merge, ori îi enervez până spun „-Da, bine!", ori fac fața asta: http://i.imgur.com/xQ8oQ.png
La mine funcționează.

| KamaSutra a răspuns:

Eu,in general le promit ca la scoala o sa iau note mari, ii rog frumos sau le promit ca o sai ascult si ca o sa fiu mai cuminte, daca o sa ma lase sa fac ce vreau. Daca nu ma lasa ii rog pana spun da!