| kkourtney a întrebat:

Voi ce faceti cand parintii va interzic sa mergeti undeva ( de exemplu la un concert sau o petrecere) si cum ii convingeti sa va lase?

Răspuns Câştigător
| InvisiblePinkUnicorn a răspuns:

Sincer, cu treaba prin casa, fugitul si toate astea, nu faci nimic, pur si simplu foloseste fraza asta "mami, tati, e vacanta, am si eu nevoie de putina relaxare dupa un an de teme, si note si lectii predate, doar va rog foarte frumos sa ma intelegeti si sa ma lasati sa ma duc si va promit ca voi venii acasa cat de repede pot si ca voi fii cuminte. daca nu ma relaxez acum, in vacanta, cand o voi face? in timpul anului scolar?" la mine functioneaza de fiecare data, iar daca te suna sa vii acasa nu incepi cu 10 minute, o jumate de ora, te duci acasa ca sa aiba incredere in tine si sa te lase sa te duci si alta data. Si asa le inspiri incredere, fiind matura, nu prin plans, nu prin tipete, imbufnturi usi trantite si altele. Bafta. Nu uita sa ma anunti daca a mers si la tine. happy

4 răspunsuri:
| LollypopMe a răspuns:

Pai,fa-le curat in camera,ajuta-i la treburile lor, taie buruienile din gradina, etc...

Sau pur si simplu, stai acasa si maine cauta concertul pe youtube(aici daca e vorba de un concert)

Daca este vorba de o petrecere, maine roaga o fata sa-ti trimeata filmuletele si fotografiile pe mail. Funda?

| MariaChrii a răspuns:

Sunt multe de ex ii poti ajuta dar la cat de lenbes sunt eu cand vine vorba de treaba....sau poti face chestii de genu lacrimi false, imbufnare, nu mai vorbesti cu ei, te furisezi afara si suporti moirala de a doua zi, sa le spui ca ai un proiect pentru scoala si te duci la party, le sp ca te duci la magazin ca vrei cv si poc la party si tot asa dai funda?

| MissVamp a răspuns:

Eu nu le zic nimic, dar discut de obicei cu tata, tu poti discuta cu cine te intelegi tu mai bine, sper sa ai multa bafta happy
p.s:mai roaga-i si pe bunici

| Sprite a răspuns:

Adevarul este ca parintii nu rezista la "puppy eyes". Ai incercat? Daca nu a dat roade, spune-le ca te duci la o prietena sa beti un Sprite impreuna, dar sa ai grija, atunci cand mergi undeva fara stirea lor, tu esti responsabila de tot ce se poate intampla!