| AndreDeeaA a întrebat:

Voi cum copiati la teste? Ce metode folositi mai des?

Răspuns Câştigător
| Maria123 a răspuns:

1.Scrieti cu creionul formulele de la mate pe o guma de sters mai mare
2. Pune sub foaia de lucrare o foaie tot asa normala pe care ti-ai scris tot ce ai nevoie. Exista doar un mic risc sa va verifice foile sau in caz ca se plimba printre banci sa se intrebe de unde ai deja o foaie scrisa cand au trecut numai 5 minute.
3.Tot asa pui o foaie normala sub foaia de lucrare pe care scrii cu un pix care nu mai scrie,scrii apasat sa se vada conturul cuvintelor in foaie,desi aparent nu se vede nimic,tu poti sa vezi daca te concentrezi, metoda asta e mai sigura ca cea de mai inainte.

Metodele astea le foloseam eu uneori in scoala generala si n-am fost prinsa pentru ca profesorii nu se gandesc ca poate ai foaia de copiat chiar pe banca, ei vaneaza doar cartile si foile din poala laughing

7 răspunsuri:
| Skittles19 a răspuns:

Buna Deea.
La noi in clasa majoritatea isi pun caietul sub fund sau folosesc clasicele copiute. Am mai vazut si raspunsuri scrise pe banci, dar sincera sa fiu, eu te sfatuiesc sa inveti pentru ca e mult mai bine.
Numai bine!
Pa, pa!

| Christinne8 a răspuns:

De obicei scriu pe banca sau fac poze lectiei cu telefonul mobil.
Dar mai sunt cazuri cand imi scriu in penarlaughing

| ZeWsSs a răspuns:

La mine in clasa e mult mia usor sa copii cel putin la testele de mate si romana. Noi suntem doua clase de a 10 a eu sunt a si ceilalti b si facem cu aceleasi profesoare si de obicei cand dam un test la romana sau mate cei de la clasa a 10-a B il dau inaintea noastra si noi dupa ei si prefesoarele dau aceleasi subiecte la aman2 clasele si noi luam lucrarea rezolvata de la clasa cealalta si o copiem pe o foaie normala pe care o punem sub foaia de test, cand sa ducem lucrarile la catedra luam foaia scrisa in pauza cu toate ex corecte si luam note destul de bune fara ca proful sa isi de a seama.

Sau poti incerca sa copii cu caietul pe banca puteti haina si geanta pe banca si sub ele caietul deschis si cand nu se uita profa mai tragi cu ochiul

| JLShadow a răspuns:

Eu la teste mereu aduc cravata cu mine.(de la uniforma) ascunzi copiutele in cravata.sau...pe spatele etichetei unei sticle de cola (nu se vede) scrii ce ai de scris cu un creion... big grin

| AlcoholicSmile a răspuns:

Eu imi pun copiutza in sutienrolling on the floor sau pe scaun strang picioarele sh cand profa face nu stiu ce ma uitoh go on da cea mai buna varianta e aia ca sutiecu, te prefaci ca il asezi sh te uitioh go on:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti sa iti scrii pe mana dar sub bluza ca sa nu se vada, daca ai o rigla de culoare mai inchisa poti sa scrii pe spatele ei, pe sosete, cum vrei tu!

| xhaxor a răspuns:

Ca greu o fi sa inveti lectiile big grin pune mana pe carte si nu te mai baza pe copiat pentru ca nu e intotdeauna folositor.De exemplu la mate.