| Neymar2 a întrebat:

Voi cum invatati mai repede si mai eficient? happy

6 răspunsuri:
| Neimportant a răspuns:

Că să înțelegi mai bine o lecție, o citești, o recitești și faci exerciții, apoi înveți cuvânt cu cuvânt`definiția și o repețihee hee

| xSweetAnGeLx a răspuns:

Depinde si de materie pentru ca la unele imi place sa imi gasesc niste trucuri ca sa imi amintesc mai usor de exemplu la chimie. dar la altele trebuie sa inveti cuvant dupa cuvant ca alfel nu prea merge istorie, geografie...
happy

| Parisblue a răspuns:

Păi la mate,fizica,chimie trebuie sa faci cat mai multe exercitii, ca altfel nu intelegi, cel putin asa e la mine.La romana.nu invat decat partea literara,si la celelalte gen istorie,geografie, biologie, citesc de multe ori si dupa zic eu singura.

| TheYoyogabi a răspuns:

Poi eu citesc lectia 1 data si pe urma incerc sa spun lectia din mintea mea, si unde nu stiu ma uit pe caiet, si fac tot asa pana stiu lectia bine. :d

| ionutz2112 a răspuns:

Eu citesc de mai multe ori si pe urma inchid caietu si incep sa repet unde nu stiu mai ma uit... funda?

| AutumnInYourHeart a răspuns:

Pai citind iti dezvolti memoria... facand mute exerciti te ajuta sa intelegi.deci trebuie sa muncesti ca sa poti...si citesti de mai multe ori inchizi cartea si spui ce ai inteles si tot asa tonguewinking