| anonim_4396 a întrebat:

Ce metode aveti de a invata cat mai repede? Sau cum invatati voi? Da-ti exemple va rog!

Răspuns Câştigător
| Cσσкiє a răspuns:

Bună. Du'te într'o cameră liniştită şi citeşte lecţia pe fragmente, de mai multe ori un fragment. După 10-15 minute, citeşte de vreo 3 ori lecţia "întreagă". Ia o foaie de hârtie şi scrie tot ce ai reţinut. Unde te încurci, mai repetă. Poţi ruga un coleg să te asculte în pauză, e şi asta o soluţie. Oricum, nu învăţa cu muzica sau televizorul deschis, nu te poţi concentra pentru că îţi distrag atenţia.Succes!

7 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| c0l0rFuLLSkY a răspuns:

Pai fara Tv, radio nimic care sa-mi distraga atentzia...
Eu de obicei retzin mai bine cand citesc lectziile si incerc sa memorez seara pe la 8-9... Acum depinde de fiecare happy nu stiu... incearca happy
Aa da si manc ceva sau beau apa plata, nu conteaza, in timp ce invat laughing plus ca ma concetrez pe ceea ce citesc big grin.

| capisci a răspuns:

Inchid tab-urile de TPU happy Stii ce putere de concentrare ai dupa? (si apropo, se scrie "Dati")

| ALice_4674 a răspuns:

Conteaza si memoria vizuala.Acum depinde si de tine. Poti invata mai bine si dimineata inainte sa te duci la scoala

| Frrramboise a răspuns:

Eu obisnuiesc sa despart lectia pe fragmente.si le scriu pe o foaie, daca nu sunt foarte concentrata.si invat fragmentul A, apoi fragmentul B, apoi aman2, apooi urmatorul, si tot asa,. acum am de invatat la geografie crying si nu ma pot concentra!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu sincer nu invat.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Singura mea metoda este asta dupa ce vin la scoala stau 1 ora s a ma relaxez dupa imi fac ceva de mancare cemi place mie cel mai mult si ma face sa ma simt bine si ma apuc de invatat repet 1-2 ori textul si ce am de invatat si il reciesc incercand sa memorez nu trebuie sa inveti tot ce acolo ci trebuie doar sa tii despre ce este vorba si sa stii cei mai important dac faci asa logica o sa functioneze si o sa dai mai multe informati asta doar daca stii idea principala si cei mai important ...de acolo rstu nu cont