| Ganduri albe a întrebat:

Voi cum procedati cand va faceti temele? Niciodata nu pot sa mi le fac ziua mereu le scriu noaptea pentru ca ma iau cu altceva... Help

Răspuns Câştigător
| lady_8865 a răspuns:

Paii eu procedez in felu urmator. ajung acasa, mananc, ma schimb, invat[pentru ca temele se dau la lectia de zi] si dupa aia imi fac temele.sigur ca toata lumea are alte distrageri in loc sa invete si sa isi faca temelehee hee dar mai imp` sunt acesteatongue

7 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Cand ajung acasa ma relaxez 10-15 minute. Apoi ma spal si mananc. Dupa ma apuc de teme. Dupa fiecare obiect iau o pauza de 10-15 minute. Asa nu ti se pare o corvoada. Ajuta in acele pauze daca iesi la aer curat.

| juniper a răspuns:

Eu de obicei imi fac temele pe la 18:00-18:30, iarna mi le faceam mai devreme pentru ca vremea ma facea sa adorm si nu ma puteam concentra, incearca sa-ti faci temele fara televizor si calculator, doar tu si sa fi singur in camera.

| livia_twilight a răspuns:

Pai grabeste-te pana acasa, mananca, schimba-te si apoi sa te duci direct la teme cat mai esti cu lectiile in minte. Intai invata, apoi faci si temele scrise. Toata dupamiaza va fi libera, si ai sa te culci mai devreme.

| sissi a răspuns:

Incearca ca atunci cand faci temele sa nu mai fie nimeni in camera, sa stingi televizorul, calculatorul, iar telefonul sa. l pui pe silent...mai pe scurt spus sa nu fie ceva care sa. ti distraga atentia

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu temele scrise mi. le fac/copiez...defapt,mi.le copiez in clasa...si acasa doar invat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu invat am numai 9 si 10 si un 8 la franceza si romana sunt in clasa a 5 a

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Le fac tirziu! dimineata nu pot sa-mi fac ( temele pentru acasa