| anonim_4396 a întrebat:

Cum procedati cu oamenii infumurati? Cum faceti fata unor oameni pretentiosi si infumurati, care doresc mereu sa arate cat sunt ei de breji?

11 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Pe mine ma amuzadevil
Si mi-e mila de ei ca sunt inconjurati de atatia "prieteni" si in final raman tot singuri.Si fara fumuri chiar sunt niste oameni ca lumeawinking

| Barajag a răspuns:

Sti cum e vorba, cainele latra si ursul merge inaintehee heeAsta fac si eubig grin
Ii las pe ei sa fie asa cum vor, iar eu sa fiu asa cum ma stiu:Calma si neincrezutahappy

Abh
| Abh a răspuns:

Ii evit pur si simplu.

| anad a răspuns:

Ii tratez cu indiferenta si comunic cu ei doar strictul necesar. Uneori, cand situatia o cere, ii mai aduc cu picioarele pe pamant cu cate o observatie sau replica.

| RaSpUnS.pT.vOi a răspuns:

Pe mine ma enerveaza si ma contrazic cu ei, uneori nu-i iau in seama.Insa intrec orice limita atunci cand, toata lumea se simte bine, rade si e fericita si infumurata/ul apare cu cate o fata si strica tot.nu stiu cum pot unii sa fie asa. Daca eu sunt cu nebuniile mele asta nu inseamna ca trebuie' sa ii indispun si pe ceilalti, in special pe cei care imi sunt prieteni, familia, colegi sau alte persoanehappypaa

| georgiana a răspuns:

Vorbesc cand e nevoie, nu-mi plac contradictiile.

| remus a răspuns:

Este o vorba, prostul nu-i prost destul daca nu este si fudul, nu le acord atentie.

| mdaaa a răspuns:

Cred ca cel mai important cu astfel de oameni este sa nu le dai satisfactie, orgoliul lor se hraneste din aprecierile sau disconfortul tau deci cred ca indiferenta si faptul ca le arati ca nu tot ce fac, comportamentul lor nu te afecteaza este cel mai bun remediu pentru ingamfarea lor.

| Ianna33 a răspuns:

Ii ignor.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Oameni infumurati,, nu stiu de ce dar mi se pare normal sa avem si asemenea oameni printre noi, trebuie sa existe un echilibru! ce s-ar intampla daca toti ar fi doctori, sau numai avocati, numai oameni bruneti? si cei care sunt infumurati au o problema, vor sa se afirme, vor as fie bagati in seama...trebuie sa ne inetelegem si sa-i intelegem

| thedeeviil a răspuns:

Raspuns primit.

topic inchis!