| Doub a întrebat:

Voi cum reusiti sa traiti in societatea asta absurda?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Destul de greu-dar nu-mi pierd speranta pentru mai bine!
*SPERANTA si PUTERE INTERIOARA-doar de asta ai nevoie!
Societatea e o jungla in care TREBUIE sa SUPRAVIETUIM!

| Doub explică (pentru anonim_4396):

Bine spus! Iar noi suntem animalele din jungla asta..trist..cand o sa invatam sa fim oameni?

| mada1820 a răspuns (pentru Doub):

Poate ca niciodata...Pentru ca educatia isi spune cuvantul.

21 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Cam ca @xNoMorex.
Mai mult asocial decat sociabil, ies din barlog doar daca imi prieste contextul.
Altfel, ma rezum la minim.
Ma regasesc foarte bine aici :,, Nu prea pot spune ca traiesc in societatea actuala in adevaratul sens al cuvantului. ''
Cele mai multe tentative de socializare s-au incheiat brutal.
Sunt o persoana dispusa la destul de multe compromisuri, insa nu si in privinta oamenilor.
Compromisurile le fac in ce priveste oamenii care au trecut de filtru, respectiv 5 - 10%, dar asta cu frecventa foarte scazuta. Cateva persoane pe an.
Fac greu pasul de la,, o persoana acceptabila'' la prieten in adevaratul sens al cuvantului.
De altfel si in ce priveste relatia cu sexul opus, sunt foarte pretentios.
Ma vad ca fiind o fire dificila, dar nici cu oamenii din jur nu ma laud.

| Liviu a răspuns:

E o vorba... Cand esti intre tigani te faci tigan.Cu alte cuvinte, te faci frate cu dracu pana treci podu, Daca esti diferit, esti pus la zid, marginalizat.Fi la fel ca ceilalti cand esti intre ei, fi diferit cand esti intre oameni care sunt si ei diferiti.Nu de putine ori sunt 'sagetat' cu privirea de mosi si babe ca arat ca un 'puscarias' in viziunea lor.Ca pe timpu lu ceasca nu erau barbati cheliosi cu barba si etc.

| Doub explică (pentru Liviu):

Nu am de gand sa fiu ca ceilalti doar pentru a ma accepta..Chiar ma bucur cand vad ca sunt diferita de cei din jurul meuwinking

| thegatekeeper a răspuns:

Detasandu-ma. Nu prea pot spune ca traiesc in societatea actuala in adevaratul sens al cuvantului. Am limitat contactul la aspectele si persoanele care ma intereseaza si care imi sunt necesare pentru a reusi sa traiesc (sa supravietuiesc, mai degraba): procurarea bunurilor necesare, facultate si vreo doua cunostinte cu care ma inteleg, oarecum. Nu e cea mai buna metoda, dar mie mi se potriveste din diverse motive si nu ma deranjeaza deloc situatia. Intr-adevar, societatea actuala este absurda si din punctul meu de vedere, chiar daca la o prima vedere totul pare in regula si frumos.

| Doub explică (pentru thegatekeeper):

Aparentele sunt inselatoare, dar asta e trebuie sa ne adaptam

suntserios
| suntserios a răspuns:

Exista cate ceva pentru fiecare intro societate trebuie doar sa stii si sa vrei sa cauti

| Sofer a răspuns:

Ne descurcam cu ce avem.

| Doub explică (pentru Sofer):

Pai si avem ceva?laughing

| Sofer a răspuns (pentru Doub):

Cu cate putin. traim in continuare laughing

| PedoBarbie a răspuns:

Cu răbdare şi ambiţie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu prea reusesc. Incet incet o iau razna. Am nevoie de ceva/cineva care sa dea un sens societatii asteia absurde.

| IonutCG90 a răspuns:

Bună întrebarehappy.

| Aimee33 a răspuns:

Cu talent rolling on the floor

| mada1820 a răspuns:

Ignorand ce se intampla in jurul meu, incercand sa evit persoanele false, cu un anturaj gresit, vazandu-mi de viata mea persoanala, evitand sa intru in conflicte.

Răspuns utilizator avertizat