Întrebare recomandată | LadyDeny a întrebat:

Voi cum scapati de emotii?

Răspuns Câştigător
| ProGaMeR21 a răspuns:

Pai gandeste-te la ceva ce te linisteste, sa fii calma, daca se poate ex: un baiat vrea sa te invite la o cina si ai mari emoti, ii zici ca ai o problema cu bunica de genu ex. Mai bine ar fi sa nu ai mari emoti ci sa fi tu insasi big grin Funda? daca te-am ajutat. big grinwinking

| LadyDeny explică (pentru ProGaMeR21):

Bine laughing iti dau fiindca ai cerut-o laughing

11 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Emotiile le mai fentez cu cate o tableta de ciocolata, in rest ma fenteaza ele pe mine

| Cosma16 a răspuns:

Ma gandesc la ceva relaxant, ceva ce imi place foarte mult.Inchid ochii, respir usor si ma gandesc la acel lucru si emotiile trec.

| Voidwithin a răspuns:

Nu te gandesti la ce iti provoaca emotii pur si simplu faci ceva ce te relaxeaza.

| Roxxxxi a răspuns:

Simplu..Iti spui in mintea ta gata trebuie sa fiu eu si sa nu mai am emotii..Incearca sa fii tu!

| Darkela a răspuns:

Problema e ca nu scap.Si oricate sfaturi ai primi la intrebare nu vei reusi sa scapi cand te vei emotiona deoarece pe moment, atunci, nu ai timp sa iti aduci aminte.

| StayChill a răspuns:

Poti folosi o minge antistres (sau cub antistres sau diferite chestii de genul). Sunt foarte, foarte ieftine si, daca nu ai chef sa iesi din casa, poti comanda si de aici http://www.magazinuldepromotionale.ro/......es-PELOTA/ sau de aici http://www.allshops.ro/showroom/minge+antistres/.
Daca le consideri inutile, poti incerca sa rontai sau sa mesteci ceva (guma, alune, ciocolata, caramele etc.).
Cheers!

| LadyDeny explică:

Mersi fetele, o sa incerc

| annastrumf a răspuns:

Eu scap de emotii usorr ma gandesc ca totul e binee...si spun in gand n-am emotii n-am emotii :***sper ca te ajuta raspunsul meu
asa scap eu de ele
:**

| LostSoledxd a răspuns:

.cand interactionezi cu cineva stai relaxata si uitate in ochii persoanei cu care discuti. vorbeste calm pe un ton prietenos si zambeste.cu timpul vei scapa de emotii.
succes!laughing

| EllaDaniela2000 a răspuns:

Daca ai emotii asculta muzica.Si eu am participat la o piesa de teatru si am avut mari emotii deoarece contau toti pe mine iar inainte am ascultat muzica si a fost totul bine.Iar pe scena ma gandeam ca sunt la mine in camera si repet de una singura.