| mateisitudor a întrebat:

Voi cum stabiliți cand sa iesiti cu prietena voastră? Adică cum o întrebati sau cum ii propuneți? Si cat de des ieșiți în oras?

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Nu pe noi intreabă-ne ci pe amica ta, cădeți de comun acord asupra celor intrebate

| sierra1 a răspuns:

Uitasem: nu există o rețetă!

| aimullah123 a răspuns:

Nu o intrebi. Ii spui ceva de genul : "Diseara am de gand sa iau cina in oras si mi-ar face placere sa ma insotesti".
Daca ii spui ceva gen "Ai vre sa vii cu mine la o plimbare?" ii este mult mai usor sa te refuze. Si cel mai usor ii este sa te refuze daca incepi intrebarea cu "nu". Exemplu "Nu vrei sa bem un suc?".

| dariasisi7 a răspuns:

Deci (răspund din perspectiva unei fete):
Întreabă o când e libera sa ieșiți, nu fii focusat pe o zi, întreabă o așa în general.
Gen: săpt viitoare poți să ieși? Și e simplu dupa sa stabilești o zi.

Nu întreba chestii in genul: cat de des ieșiți în oraș cu prietenele voastre?
Răspunsurile îți vor scade încrederea în sine. Te vezi cu o persoana in momentul in care simți sa te vezi cu ea și în momentul în care poți.