Întrebare recomandată | AvalohAlyn a întrebat:

Voi cum va impacati cu timpul? Cum sa fac sa am timp si de invatat si scoala dar si de hobbyurile mele? Cum reusiti sa va impartiti timpul si sa faceti tot ceea ce va propuneti? Trece timpul greu sau repede dupa parerea voastra? Cum fac sa am timp pentru toate?

8 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Trebuie să te organizezi să le poți face pe toate.
Pentru mine trece extrem de repede!
Pa, pa.

| thegatekeeper a răspuns:

Eu una ma impac foarte bine cu timpul, rareori se intampla sa mi se para ca nu am timp de tot ceea ce imi propun sa fac. Am multe hobby-uri pe care le practic de una singura si in general am timp pentru acestea. Intr-o zi obisnuita, dupa ce vin de la scoala, vreo 2 ore rezolv ceea ce am de facut pentru a doua zi (daca am), iar apoi ma ocup de hobby-uri, pentru restul zilei. Sigur, exista perioade in care imi raman doar 2-3 ore pentru a face ceea ce imi place, in special acum, ca sunt clasa a XII-a, insa nu e asa o tragedie.
Ca sa ai timp pentru toate, rezerva-ti cateva ore pentru ceea ce este legat de scoala, iar restul timpului organizeaza-l in functie de hobby-uri sau de ceea ce doresti sa faci in ziua respectiva. Nu e deloc greu.
Timpul mi se pare ca trece destul de repede, insa e bine asa, din punctul meu de vedere. Cand fac ceva ce imi place, atunci timpul pare ca trece mai repede decat de obicei, in general.

| Chαяtreux a răspuns:

Fa o lista cu ce ai de facut. si organizeaza-te. Timpul trece in functie de ceea ce faci. (daca faci ceva ce-ti place, trece repede. insa daca faci ceva ce nu-ti place, ai impresia ca trece foarte greu), Sunt de parere ca daca un lucru mai merge amanat, asa sa fie. Cum ar fi temele de weekend. indiferent de cate am, aproape mereu le fac duminica seara (sau luni in pauza) laughing

| vladutik a răspuns:

Eu m-am obisnuit ca dupa ce vin de la coala sa mananca dezbrac sa ma apuc de teme iar chestia asta dureaza de pe la vreo 15 la 19 de la 19 pana la 24:00 sunt liber pentru prieteni hobby-uri si pc( personal computer) Sau ai putea sa-ti fac un program
Peace

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Lista pe timpi si prioritati

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Timpul trece greu la scoala, si repede la calculator sau afara. Ca sa am mai mult timp liber, eu imi scriu temele in clasa, sau nu le scriu deloc.

| Papillon09 a răspuns:

Depinde de activitate pe care o desfasori, daca esti la scoala la o ora pe care o detesti, ai impresia ca timpul sta pe loc, insa daca faci ceva placut timpul trece extrem de repede. Timpul este acelasi insa depinde de perspectiva noastra asupra activitatii pe care o desfasuram. Sincer, eu mi-as dori ca oamenii sa nu fie nevoiti sa doarma pentru ca asa nu am fi obositi si am putea sa facem multe alte lucruri, insa avem nevoie si de odihna. Cred ca cel mai intelept este sa te ocupi putin de hobby-uri sau odihna atunci cand termini orele, apoi iti faci temele si daca mai ai timp iar pentru hobby-uri este foarte bine. Trebuie sa te si relaxezi dupa ore dar sa nu dureze prea mult incat sa nu mai ai timp si de teme.winking
Depinde de tine cum iti organizezi timpul si mai depinde si de orele pe care le ai ziua urmatoare, de cantitatea de teme, dar trebuie sa fi pregatit pentru orice eventualitate. Succes! Iti doresc sa faci tot ce iti propui.happy

| allige243647 a răspuns:

E foarte greu sa iti faci un program in care sa ai timp de toate dar se poate. Trebuie sa fi foarte atent/a cu organizarea timpului. Incearca sa elimini din orarul tau activitatile mai putin importante. Sa faci cate putin din fiecare. Si sa renunti la lucrurile care nu te ajuta. Sper ca te-am ajutat. Bafta!