| adddaa a întrebat:

Voi daca ati fi intr-a8a, ce ati alege? Stiintele naturii sau mate-info intensiv engleza? Si de ce? happy fundita care ma lamureste cel mai bine happy big grin

Răspuns Câştigător
| bump a răspuns:

Buna! sunt ca si tine probabil clasa a 8a, stiu, perioada asta e cea mai grea :-s...stiu asta din propria experienta, eu una m-am gandit mult la ce profil sa dau, si totusi inca mai am dubii! ma gandesc sa ma duc pe mate-info bilingv [engleza], probele le-am dat, le-am luat. oricum,am de gand sa ma duc ori pe mate-info biling, ori pe filologie bilingv.[ma mai gandesc].Pe de o parte mate-info e un profil excelent de bun pentru la facultate, caci,vorba lui " ionuuutzuu" "mate-info iti asigura un viitor sigur", pe de alta parte, mate-info e un profil foarte greu,si trebuie sa te gandesti bine de acum daca vei putea face fata unui astfel de profil.
Stiu ca stiintele naturii este de asemenea un profil foarte bun, mai ales daca te vei indrepta spre o cariera de medic in strainatate. Bineinteles, la acest profil trebuie sa stii foarte bine chimie, biologie si matematica. Te sfatuiesc sa te gandesti bine ce profil vei alege, si sa iti si placa ceea ce vei alege! Succes in clasa a 9a!

5 răspunsuri:
| BeHappyForMe a răspuns:

Stiintele naturii mie mi se pare foarte grea matematica depinde cat de bine te descurci tu la mate, dar la amte trebuie sa inveti logic la stiinte citesti nu ti minte inlocuiesti un cuvant o fraza la mate e un singur raspuns corect ori stii ori nu, si depinde cum te descurci si la engleaza mie mi se pare usoara si mi-a fost drag sa o invat mai bine decat franzeca mi s-a parut mai grea franceza dar tu trebuie sa te gandesti bine e viitorul tau.

| ionuutzuu a răspuns:

Depinde ce-ti place cel mai mult. Eu as alege mate-info deoarece asigura un viitor sigur cat despre stiintele naturii... nu stiu.

| Pufuleteeeee a răspuns:

Pai in primul rand eu as alege stintele naturii deoarece acolo e un pic mai usor fecat la mate-info si + ca ai si intensiv engleza! funda?

| Classy a răspuns:

Pai nu stiu ce sa zic...Eu as alege engleza instensiv pentru ca imi place partea aceasta.Acum fiecare cu preferintele lui. Urasc mate si chimie si tot ce tine de logica asta big grin Asa ca eu cred ca e mult mai usor la umanisti.Acum depinde de persoana. fundita? big grin

| pissicutza29 a răspuns:

Poi.mai intai d toate.eu as alege mate-info intensiv engleza.pentru ma pricem mai bine la astea...Sh cred ca sunt mai folositoare decat stiintele naturi...dr acum depinde c te pasioneaza p tne.Sh daca t pricepi la aceea activitate. Sper s te hotarasti repede. fundita?love struck