| anonim_4396 a întrebat:

Voi daca ati avea de ales intre mate-info intensiv info si mate-info intensiv engleza, ce ati alege?

5 răspunsuri:
| MaliciousDeath a răspuns:

Avand in vedere ca acum stiu cat de cat cu ce vreau sa-mi pierd timpul dupa terminarea liceului, as alege mate-info intensiv informatica, m-ar ajuta mai mult pe partea de programare.Bine,intr-a 9-a nu stiam ce vreau.Probabil as fi ales intensiv engleza.

| timeOUT a răspuns:

Intensiv engleza, pentru ca informatica este grea, un profil axat pe intensiv informatica, or o sa stii info ffbine, ori slaab, daca nu o sa faci fata o sa "pici", dar daca stii ca nu stapanesti de loc engleza, alege informatica (ps info faci de la 0, dar engleza incepi cu 20% care trebuia sa ii ai)

| Batgirl a răspuns:

Intensiv engleza.

| anonim_4396 explică (pentru Batgirl):

De ce?

| Leonard_Marcu_1995 a răspuns:

Intensiv info, pentru ca acolo faci informatica la greu, iar asta te va ajuta, iar pana la urma, engleza o regasesti si acolo, pentru ca aproape peste tot in lume, pc-urile sunt setate in engleza. Asta e parerea mea, succes!