| Sergiuuuu a întrebat:

Voi de ce invatati? Va pun parintii sa invatati? Invatati de placere?

12 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Invat la ce imi place.Nimeni nu imi impune nimic, e chestie de bun-simt sa-mi rasplatesc parintii cu note bune, din moment ce ei ma tin la scoalawinking

| mistakeofyourlife a răspuns:

Invat ca sa ajung undeva, nu sa fiu maturator pe strada. Invat ca sa traiesc pe propii mei bani, nu sa cersesc la parinti. Invat ca sa traiesc intr-o lume mai buna, nu sa fiu mintita in fata.Invat ca sa ii ajut pe cei nedreptatiti de soarta. Invat ca sa pot avea tot ce imi doresc, nu sa ma uit cu jind pe veranda unui magazin dupa o bluza mult prea scumpa. Deci.invat pentru mine.happy

| RoxAnana a răspuns:

In general invat la ce imi place (romana, geografie, biologie, franceza, muzica) la celelalte (istorie, chimie, fizica, engleza. s. a. m. d invat ca trebuie notelaughing)

| Aiicha a răspuns:

Invat de nevoie.

| Angiutssa a răspuns:

Invat pentru ca trebuie.Nu invat pentru mama, sora, profesori, etc., invat numai si numai pentru mine.Nu invat de placerelaughing.

| Myuu a răspuns:

Eu invat din placere deoarece vreau sa ajung ceve in viatawinking

| Xab a răspuns:

Pentru a le demonstra celorlalti ca pot daca vreau.

| babyblue a răspuns:

Invat din propria initiativa...
Pentru ce? Pentru ca am un tel in viata, tel pe care majoritatea copiilor, adolescentilor il au.
Stii tu...AI CARTE, AI PARTE.

| Elly213 a răspuns:

Invat pentru ca in viata fara scoala nu ajungi nicaieri(decat prin canale )laughing
Invat pentru ca vreau sa am o meserie platita bine.
Invat pentru ca vreau ca atunci cand ajung la maturitate sa am din ce sa imi cresc copii si sa nu duca lipsa de nimic.
Invat pentru ca asa ne cere viata happy

Si sincer invat dar nu cu o placere prea mare.laughing

Tuh de ce inveti?

| xlmpq a răspuns:

Invat pentru ca trebuie, si nu cred ca e cineva care invata de placere

| FaraNume_7993 a răspuns:

Invant la ce imi placewinking
Si nu invat pentru mama, tata, sora, frate, etclaughing. Invat pentru mine
pa-pahappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Invat pentru ca trebuie. Pentru a ajunge acolo unde vreau. Invat de bunavoie, dar silita de imprejurari daca ma intelegi. Uneori invat de placere si uneori pentru ca trebuie. Parintii nu mai imi zic de mult sa invat. Ei stiu ca totul depinde de mine. Ar putea sa-mi spuna non-stop sa invat, dar daca eu nu vreau, nu o fac. Parintii si-au dat seama ca sunt destul de mare incat sa inteleg ca trebuie sa invat.