| Denisee1 a întrebat:

Voi la ce profil sunteti? Regretati ca ati intrat acolo si nu in alta parte? Care vi se pare cel mai bun si mai "frumos" profil?

Răspuns Câştigător
| wforweirdo a răspuns:

Filo bilingv-engleză. Nu regret,am intrat unde am vrut. Totuși,uneori mă gândesc că ar fi fost mai bine la mate-info sau bio-chimie, dar până la urmă, eu nu sunt bună la materiile astea, așa că decât să mă fi chinuit, că oricum nu prea învăț eu. Îmi place că am vreo 6 ore de engleză pe săptămână. Totuși, un lucru e nașpa și nu pot să înțeleg de ce ăia de la științe ale naturii scapă mai tot timpul pe la 1-2 de la școală, iar noi ăștia de la filo avem până la 2-3.

| Denisee1 explică (pentru wforweirdo):

Si...legat de filo.e greu cu latina? pentru ca si eu vreau tot la filo numai ca intensiv engleza nu bilingv.adica din ce am cautat pe net ma cam sperie latina.laughing

| wforweirdo a răspuns (pentru Denisee1):

Am o oră pe săptămână, așa a fost și anul trecut. E lejer. Faceți Iliada, Odiseea, Eneida în a9-a,și alte porcării de povestit, și ceva declinări parcă. Crede-mă că nu știu aproape nimic în latină și e ok. Am avut media 10. laughing

4 răspunsuri:
| Giulia97Anna a răspuns:

Am intrat la industrie alimentara, e ceva legat de protectia consumatorului si se fac analize pe alimente.Este cam greut, dar nu regret ca am intrat la acest profil.

| crazyblue a răspuns:

Am intrat pe profil uman, si e aproape tot ce mi-am dorit. Materii usoare si frumoasa.Este doar o mare problema. Nu sunt baietii DELOC. adica nu ca as fi disperata dupa baietii, dar eu fiind obisnuita cu clasa mixta, nu suport o clasa cu 31 de fete.Adika baietii mai gulm cv, dar imaginativa o clasa cu fete cu media peste 9.50...Acum sunt intr-o mare dilema. M-as muta la mate-info pentru ca nu are rost sa-mi petrec anii de liceu asa.Chiar e o mare diferenta