| croissant a întrebat:

Vor fi deschise bisericile in aceasta perioada?

Răspuns Câştigător
| anșa a răspuns:

Pentru oameni, nu. Slujba se anulează iar lumina ți-o aduce la poartă.

| darrio2007 a răspuns (pentru anșa):

Pardon, slujba se tine dar cu usile inchise. Nu are acces populatia. Deci preotii tin slujba(au tinut-o). Mai informeaza-te inainte de a da un raspuns aiurea.

| anșa a răspuns (pentru darrio2007):

Întrebarea era dacă sunt deschise bisericile în această pandemie, și am zis că bisericile sunt inchise corect, iar slujba e anulată pentru oameni, că sfințesc ei lumina în biserică e partea 100 că dacă o imparte nu e normal să îi facă preotul cu dascălul o rugăciune și etc?

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Sa speram ca respecta legea si le inchid.

| Andreeush a răspuns:

Nu sunt deschise pentru oameni, doar pentru preoți.

| DioBrando162000 a răspuns:

Da, dar doar pentru reprezentantii bisericii (preot, dascal, etc) restul stam acasa, funda?

| gucc1gang2k17 a răspuns:

Eu sper sa nu fie. Chiar daca vor fi deschise, eu te-as ruga sa nu mergi pentru ca risti sa fii infectat. Nu cred ca ai vrea sa stii ca cei din familia ta au fost infectati din cauza ta.