| mateisitudor a întrebat:

Vorbesc cu o tipa online de vreo săptămână. Cum sa tot deschid conversatie in fiecare zi? Prima dată în ziua aia ma refer. Si in plus, ce subiecte sa mai abordez in conversațiile online?

9 răspunsuri:
| alexalx1234 a răspuns:

Doar tu deschizi conversațiile?

| mateisitudor explică (pentru alexalx1234):

Da..cred ca e mai timidă

| Reghqen a răspuns (pentru mateisitudor):

Atunci spune-i înainte să te culci și înainte să ii spui "Noapte bună" să îți scrie mâine dimineață îmediat ce se trezește, și vezi dacă chiar o să-ți scrie, dacă da e interesată rău la tine.
Așa o să prindă încredere în ea și în tine și o să înceapă și ea deschidă și ea conversațiile, nu mereu tu.
Cât despre subiecte, ți-am răspuns și la întrebăriile cealalte cum să procedezi, de ce repeți mereu același întrebări?
Trebuie să găsești singur subiectele pentru a vorbi cu o fată, nu trebuie să îți spunem noi exact ce subiecte să începi cu ea, ci trebuie să le descoperi singur, să îți meargă capul, doar așa faci experiențe, doar așa te maturizeziwinking

| mateisitudor explică (pentru Reghqen):

Geniala ideea. Mersi

| alexalx1234 a răspuns (pentru mateisitudor):

Sau poate nu e interesata... sad

| Reghqen a răspuns (pentru mateisitudor):

Nu ai pentru ce, după ce ai încercat faza aia ca după "Noapte bună" să ii spui să îți scrie ea îmediat ce se trezește mâine, poți încerca ca după ce vorbești cu ea să nu o bagi în seamă pe fata aceea, să testezi dacă o să te caute ea sau nu sâmbătă.
Dacă o să te caute continuă așa, ești pe strada corectă happy