| kissforme a întrebat:

Vorbesc cu un baiat mai mereu, si imi cam place de el. Ce ziceti sa fac? Funda love struck

4 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Vorbeste in continuare cu el pana vei creste suficient.

| anonimg a răspuns:

Pai ca sa ramai cu inima intreaga, te sfatuiesc sa astepti pana la casatorie. De unde stii ca el e baiatul potrivit? Pai nu stii. Iar daca vrei sa stii, atunci trebuie sa astepti pana la varsta in care gandirea se maturizeaza, si astfel inima nu va avea de suferit din pricina alegerilor "adolescentine".
Multi tineri spun ca mai e pana la casatorie. Dar eu le spun ca acum este timpul sa se pregateasca pentru pasul acesta. Si cum sa se pregateasca? Pai gandindu-se inca de pe acum la viitorul partener de viata. Iar tanarul/tanara sa isi pastreze atat inima cat si trupul curat pana la casatorie, deoarece prin aceasta dovedeste ca isi respecta partenerul cu care va trai toata viata si cu care isi va intemeia o familie.
De aceea te sfatuiesc sa te lasi condusa de minte, de judecata si ratiune, si nu de inima, pentru ca sa fii scutita de suferinta. Nu tot ce este placut inseamna ca este si sanatos pentru noi. Este normal sa te simti atrasa de el, dar tot atat de normal este ca sa judeci lucrurile si cu mintea, nu numai cu inima.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa-i spui?:O

| motan444 a răspuns:

Scoate-l la un suc daca el nu a facut-o pana acum si spune-i cal placi ce mare branza