| MaTrIx8378 a întrebat:

Vream sa imi faceti un pret la aceasta unitate cam cat ar valora
placa de baza AsRock G31M-S R2.0,
Procesor : Intel(R) Pentium (R) 4 CPU 3.20 GHZ 3.19 GHZ
, 1 GB ram DDR 2,
Placa Video : Nvidia GetForce Series 210 512 MB GDDR2 64 bit
, HDD Sata 2 160 GB,
Sursa 450 W,
un DVD-Rom,
un ventilator mare si un cooler cu racire buna
http://i43.tinypic.com/14adbmu.jpg o mica poza
Dupa voi la ce pret sa dau aceasta unitate? si daca este cineva interesat ma poate contacta.

Răspuns Câştigător
| soloangel01 a răspuns:

500...***PAREREA MEA***Eu daca as fi in locul tau mi-as cumpara piese.Procesorul este destul de bun, placa video este si ea destul de buna, iti trebuie doar niste placute de rami care nu costa mult! Si poti adauga un hhd (nu stiu cum se cheama, il pui pe langa celalalt, un fel de hdd extern)de vreo 80 de gb.Eu cred ca te-ai multumi cu un pc cu proprietatile:3.2 ghz, placa video de 512 mb, 250 hhd, 4(sau 8)rami.Probabil vrei un pc de gaming. Unul nou te ajunge pe la 1500 de lei(o gramada). Cauta pe net cerintele jocurilor noi aparute si vezi daca iti merg daca iti pui ramii aia, daca nu iti merge Far Cry 3 sau stiu ce alt joc, cand o sa ai bani cumpara-ti si o placa video.PE UNITATEA CARE O AI POTI LUA MAXIM 550.Depinde cui i-o vinzi.Dar mai mult de 600 nu iei.Eu am calculatoru asta din 2006.Am pe el:1.8 ghz, 1gb ram, hdd 75gb, placa video de 512mb.Eu daca il vand iau pe el maxim 250(SI RAMAN FARA PC)Daca bag in el 250 il fac calumea. Sper ca ai inteles ceva.BAFTA!

5 răspunsuri:
| Wehrmacht a răspuns:

Nu sunt interesat dar eu unul as da maxim 4 mil. pe el.

| soloangel01 a răspuns:

Frate...uite o chestie. Daca vrei sa il vinzi cu o suma maricica(ceea ce sunt convins ca vrei)cumpara-ti niste rami.O sa te ajute foarte mult, crede-ma. Daca iti cumperi 2x2 ram (sa ai 4 rami)e perfect. Daca gasesti unu cu bani o poti vinde si cu vreo 600 de lei.Pe placutele de ram nu dai mai mult de 150 de lei daca stii de unde sa le iei, daca le iei la mana a doua poti da si vreo 80 de lei. Uite cam cat ar costa o unitate...http://mercador.ro/......1d9Db.html ala are procesorul mai slabut ca al tau.Este bine daca scoti pe el 600 de lei.SA NU IL DAI SUB 550! ESTE DESTUL DE BUN!

| MaTrIx8378 explică (pentru soloangel01):

Am inteles ce-ai zis, dar nu prea stau bine cu banii in momentul de fata, pentru ca strang pentru o noua unitate formata din piese mai bune, deci n-as mai vrea sa bag bani in aceasta unitate care o am, iti multumesc de rasp, dar mai exact cu ce-am pe aceasta unitate cam la ce pret as putea sa o dau?

| MaTrIx8378 explică (pentru soloangel01):

Multumesc, stii eu m-as multumii si daca mi-as lua pe el 360 -400 lei., vreau sa-mi fac alt pc din piese.

| soloangel01 a răspuns (pentru MaTrIx8378):

O sa iei sigur 400 de lei.

| soloangel01 a răspuns (pentru MaTrIx8378):

500...***PAREREA MEA***Eu daca as fi in locul tau mi-as cumpara piese.Procesorul este destul de bun, placa video este si ea destul de buna, iti trebuie doar niste placute de rami care nu costa mult! Si poti adauga un hhd (nu stiu cum se cheama, il pui pe langa celalalt, un fel de hdd extern)de vreo 80 de gb.Eu cred ca te-ai multumi cu un pc cu proprietatile:3.2 ghz, placa video de 512 mb, 250 hhd, 4(sau 8)rami.Probabil vrei un pc de gaming. Unul nou te ajunge pe la 1500 de lei(o gramada). Cauta pe net cerintele jocurilor noi aparute si vezi daca iti merg daca iti pui ramii aia, daca nu iti merge Far Cry 3 sau stiu ce alt joc, cand o sa ai bani cumpara-ti si o placa video.PE UNITATEA CARE O AI POTI LUA MAXIM 550.Depinde cui i-o vinzi.Dar mai mult de 600 nu iei.Eu am calculatoru asta din 2006.Am pe el:1.8 ghz, 1gb ram, hdd 75gb, placa video de 512mb.Eu daca il vand iau pe el maxim 250(SI RAMAN FARA PC)Daca bag in el 250 il fac calumea. Sper ca ai inteles ceva.BAFTA!