| Elvii a întrebat:

Vreau ceva statusuri noi happy
Dar si in acelasi timp mai mature si mai frumoase.
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Dragutza_Anutza_1997 a răspuns:

 Viaţa nu e grea; doar oamenii ce vin cu minciunile lor dezgustătoare o fac aşa!
 răzbunarea e dulce şi nu îngraşă
 nu contează cât de mult aşteptăm şi cât de mult încercăm! viaţa nu fa vi niciodată perfectă
 am învăţat că dacă iubeşti viaţa, ea te va iubi înapo.indiferent dacă e târziu sau devreme
 dacă vezi pe cineva trist, dă-i unul din zâmbetele tale
 sunt 99, 9% sigură că nu mă place; dar este acel 0, 1% care mă face să continui
 înainte fetele găteau ca mami, acum beau ca tati!
 şi dacă frumusețea vine din interior, de ce prima dată te uiți la felul în care arată?
 prieten. 7 litere fără de care nu pot trăi nici măcar 7 secunde
 you know my name, not my story.
 Rămâi aşa cum eşti acolo în lumea ta. Nu vrei să schimbi nimic, atunci nu mai schimba!
 Dacă îţi poţi număra banii, crede-mă: Încă nu eşti bogat!
 Cu cât mai mult cunosc băieţi, cu atât mai mult iubesc căţeii!happy
 Toată lumea care trăieşte moare. Dar nu toţi care mor trăiesc.
 Nu urî jucătorul, urăşte jocul!
 Nu eu caut problemele, jur!; o3.Ele mă găsesc pe mine
 Şi da, încep să uit, să văd cum totul se spulberă, şi să ajung să spun " iubiţi-vă mult ". Iar el să îmi zică " de ce foloseşti cuvinte care te dor? "
 Când faci greşeli, ştii că ai încercat cu adevărat.
 Dacă nu poţi trăi pentru ziua de azi, trăieşte pentru ziua de mâine!
 Nu contează cât de urâtă, frumoasă, grasă sau slabă e! Ea este o fată şi trebuie să respecţi asta
 Dacă vrei ca visele să îţi devină realitate, NU DORMI!
 Dacă viaţa îţi pune întrebări, Google o să-ţi dea răspunsul.
 Just stop for a minute and. SMILE!
 Nu cere sfaturi, dacă nu eşti dispus să accepţi adevărul!
 Spun că sunt OK când de fapt am atâtea de spus.
 Iadul era plin, deci am venit aici!
 Oamenii nu sunt speriaţi să zică 'Te iubesc'. Sunt speriaţi de răspunsul ce-i aşteaptă.
 Îţi iubesc ochii! Însă îi iubesc mai mult pe ai mei; deoarece fără ei nu te-aş putea vedea pe tine!
 Life doesn’t stop for anybody
 Degeaba imi dai sfaturi. Pot gresii si singura.
 Viata e simpla, dar nu usoara.
 Imi amintesc tot ce vroiam sa uit!
 Fă ceva bine, nimeni nu va ţine minte. Fă ceva rău, nimeni nu va uita!
 Un singur lucru bun am învăţat de la tine : Să-i dau dr*cu pe toţi dacă mie îmi e bine!
 Nu vreau să uit nimic, indiferent de circumstanţă, căci fiecare amintire îşi pune amprenta pe viaţă.
 Nu sunt perfectă. știu! Am o grămadă de defecte! Dar n-am obligat pe nimeni să mă accepte.
 Dar eu, cred doar în mine, știu că nu.i ușor. Chiar de nu o să.mi crească aripi, eu tot încerc să zbor!
 eşti liber să laşi de-oparte, tot ce nu-ţi convine şi să treci mai departe…!
 De multe ori, persoana care încearcă să-i facă pe ceilalţi din jur să zâmbească. este cea mai singuratică persoană.
 Not all that glitters is gold.
 We always need freedom.
 What was will be, what is will be no more.
 Chiar dacă le ascundem, sentimentele există!
 Nu-mi caut jumătatea. M-am născut întreagăbatting eyelashes
 Cele mai greu de înţeles lucruri din lume : Femeia şi Matematica
 O dată, o persoană mi-a zis că sunt imatur/ă şi trebuie să mă maturizez. Ghici cine nu mai e primit în casa mea din copac!
 Creierul uman : Uită ce vrem să ne amintim şi îşi aminteşte ce vrem să uităm
 Mă consider un creion. Poate nu sunt culoarea ta favorită, dar într-o zi vei avea nevoie de mine să îţi termini desenul
 Atunci când oameni mă roagă ceva cu 'Plz' pentru că e mai scurt ca 'Please', le răspund cu 'No.' pentru că e mai scurt ca 'Yes.'
 Mereu râzi cu cel mai bun prieten al tău.
Dar atunci când trebuie să vă despărţiţi, simţi că nu aţi mai râs niciodată aşa de mult şi bine!
 Greşelile din viaţa mea mă privesc doar pe mine, nu pe-altcineva!
 Creioanele au fost făcute cu gumă ca să îţi dea o a doua şansă. Adevărata logică: guma de la creion este mică; ca să îţi amintească că şansele sunt limitate.
 Dacă taci lumea te ia de fraieră, iar dacă zici pe faţă vor spune că eşti figurantă şi că te-ai schimbat.
 Nimănui nu-i pasă dacă eşti trist, aşa că ai putea la fel de bine să fii fericit.
 Pun piesa noastră pe repeat și o ascult la nesfârșit!
 Erau doar nopți scurte și zile exagerat de lungi, parcă profitam de fiecare minut atunci!
 Dacă o persoană te face mai mult să suferi, decât să zâmbești, indiferent cât de mult o îndrăgești, trebuie să renunți la ea.
 Un bărbat adevărat nu e cel care cucereşte o mie de femei, ci cel care le refuză pe toate pentru una.
 Nu îmi este frică de inamicul care mă atacă... îmi este frică de prietenul fals care mă îmbrăţişează.

3 răspunsuri:
| Esperança a răspuns:

Bună,
uite aici ai câteva:
http://www.lipiciosii.ro/? do=Info&tip=&cat=statusuri&q=&page=1&total=4896

http://indragoste.ro/citate-de-dragoste/

| Esperança a răspuns (pentru Esperança):

Accesează link-ul prin copy/paste, altfel văd că nu merge.
http://i.imgur.com/WSAMg.png

| raduconstantin11 a răspuns:

Eu am găsit statusuri pe
https://mstatusuri.cabanova.com/

Sper sa te ajute