| anonim_4396 a întrebat:

Vreau de revelion sa chem doua prietene bune ale mele la mine si una dintre ele poate veni, dar cealalta nu.nu stiu ce sa fac ca sa poata si ea sa vina pentru ca imi doresc mult asta. Cica nu o prea lasa parintii, dar cand am intrebat-o de ce nu, nu mi-a raspuns prea clar.nu stiu ce ar putea face ea sau eu ca sa o lase sa vina.chiar si mama s-a oferit sa vorbeasca cu ei la telefon, dar prietena mea inca nu le-a zis parintilor ei de chestia asta.

Răspuns Câştigător
| alexaaa a răspuns:

Trebuie sa iei tu iniziativawinkingvb cu prietena ta, intreaabo daca chiar vrea sa vn la tine acasa. daca chiar vrea, convinge-o sa vb cu parintii eiwinkingasa se vor mai rezolva lucrurile.si daca parintii ei vor spune "nu" la inceput, vb cu mama ta si zii sa vb ea cu parintii ei.de obicei, adultii au incredere in adultiwinkinghee heeasa ca daca mama ta ii vor asigura pe parintii ei ca totul va fi bine, o sa sa ti se indeplineasca dorintawinkingsucces si distractie placuta!:*

2 răspunsuri:
| LolNope a răspuns:

Poate rpietena ta are parinti mai stricti si nu intreaba fiindca stie sigur ca nu o vor lasa. Daca va vorbi si mama ta atunci ar putea inrautati situatia, pe prietena ta certand-o. Poate a avut o disputa cu parintii si nu este in relatii asa de bune cu ei incat "sa o lase". Sau poate prietena ta si-a facut alte planuri. Daca e genul de fetita dulcica si linistita, poate prefera sa isi petreaca noaptea sintre ani cu parintii, sau poate vrea sa o petreaca cu prietenul. Poate se teme de o noapte nebuna cu tine, si de aceea nu le spune parintilor.

| alone a răspuns:

Hai sa-ti zic eu c cred ca ar trebui sa faci :
pasul 1 o rogi p pr ta sa vb cu ai iei daca o lasa e simplu daca nu situatia se complika
pasul 2 daca nu o lasa e nevoie d masuri drastice aici intervine minkiuna si dramele, plansetele si manipularea
pasu 3 va faceti un plan si il urmati pana la capat indiferent d consecinte
cel putin asea asi face eu d obicei asea fac cand imi doresc ceva cu adevarat d la ai mei si nu am alta solutie nu face asta daca esti slaba bine asta e o idee daca nu-ti place faci c crezi u...laughing