| Ivory11 a întrebat:

Vreau intamplari paranormale! Nu inventati va rog.

5 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

A fost o data ca niciodată ca de n-ar fi nu s-ar povesti, peste 7 regate de aici, un împărat bătrân de tot care avea 3 fii. Într-o seara aceștia sunt decis sa pornească la vânătoare. În padure au întâlnit o zana care promitea sa le îndeplinească 3 dorințe, cate una pentru fiecare fiu. Primul fiu si-a dorit o soție. Al doilea avere. Al treilea sa fie cel mai puternic din tot regatul. După ce zona le îndeplini dorințele cei doi s-au întors la palat, unde ii aștepta o fata frumoasa cum nu văzuse tot regatul, 10 cufere pline cu galbeni și o masa pe care se afla un mar, iar în fata lui o hârtie pe care scria 'mănâncă-ma'. Fiecare si-a luat cele dorite și s-au dus la culcare. Peste noapte, fata se transformase într-un demon și îl ucise pe fiul împăratului, care devenise spirit. Banii de aur devenira șerpi care îl devorasera pe celalalt fiu de împărat, care devenise fantoma. Cel din urma crescuse atât de mare încât explodase și se împrăștiase în tot regatul, posedand animale. Ei pot fi văzut-o și astăzi noaptea la miezul nopții bantuind pădurile lumii și oferind amatorilor de paranormal povesti de spus stranepotilor.

| Ivory11 explică (pentru Catrice):

Mamaaaaaa:[ zana afurisita

| Ivory11 explică (pentru Catrice):

Imi vine sa rad dar nu stiu de cehappy

| Catrice a răspuns (pentru Ivory11):

Nici eu nu stiu, asta e poveste reala sa știihee hee

| Anonima163333 a răspuns:

Era noapte si eram la bunici. Aveam vreo 11 ani si dormeam cu maica-mea si cu frate-miu.Era cam 3 dimineata si la capul patului am vazut o femeie inalta si foarte slaba cu o rochie lunga si alba, rupta toata.Parul sau era incalcit si negru.Nu stiu daca am visat, dar m-am speriat raww.