| Alex0Andra a întrebat:

Vreau niste mesaje de dragoste, triste si de nostalgie.Cine vrea sa ma ajute? E pentru iubitul meu care ma dezamageste din ce in ce mai mult (e rece si indiferent)...dau funda happy

8 răspunsuri:
| FemeiaPisică a răspuns:

Renunță să postezi statusuri triste scrise din suferințele altora.

| Alexandru0007 a răspuns:

Nu mai face asta.mai bine vorbeste cu el, spune-i ce simti.lasa mesajele

| Alex0Andra explică (pentru Alexandru0007):

Da dar vb degeaba cu el. crying

| Alexandru0007 a răspuns (pentru Alex0Andra):

Atunci lasa-l o perioada si apoi vorbiti iar.mesajele alea sunt pentru copii.nici nu il vor interesa

| zaratu a răspuns:

Eu stau langa foc si privesc cum lemnele se topesc si inima in mine se topeste dupa tin caci eu pe tine iubesc si te doresc
daca ad fi un norisor as veni la tine iti zbor sa iti spun te iubesc enorm. sper ca ti-am fost de ajutor happy

| selenita12 a răspuns:

Hei! Uite aici catevahappy (sunt in engleza. sper ca nu este o problema)

1.I am the type of girl who could have tears streaming down my face & still insist that everything is fine.
2.Always be the woman a man needs, not the woman who needs a man.
3.For you, I was a chapter.For me, you were the book.
4.Nu-ti fie teama sa pierzi pe cineva care nu se simte norocos sa te aiba.
5.Tu plângi, el râde. Tu nu dormi, el uită de tine. Tu începi să speri, el nu te bagă în seamă. Tu râzi de-a dreptul, el îşi aminteşte. Tu eşti fericită, l-ai uitat deja. L-ai îngropat în cimitirul din inima ta. El priveşte înapoi şi regretă. Nu îi vine să creadă ce a putut să piardă.
6.În viaţa fiecăruia dintre noi există acel cineva care ne-a rupt inima în două şi totodată ne-a învăţat pentru prima dată să iubim.L-am iubit
7." Inima e o creatură sălbatică, înfometată și periculoasă. De aceea coastele au forma unor cuști și-o țin captivă, acolo. "
8." Chiar cred că nu contează cât timp ai petrecut cu o persoană. Contează ce te-a făcut să simți, contează cum te-a făcut să o iubești.
9.Tu nu vrei stabilitate, vrei aventură, pericol. Stabilitatea nu e de ajuns pentru tine, nu vrei monotonie. Vrei bătăi de cap, furtuni, puțină nebunie. Vrei lucruri care să-ți păstreze sufletul viu. "
10. Şi în cele mai fericite momente, mă prind pe mine gândindu-mă iar la tine şi mă trezesc că mi-e dor şi mă întristez. Încerc să ascund, să neg, să mă mint singură şi nu reuşesc. Eşti încă aici, nu ai plecat.în mintea mea. "
11. Poate ai tot ce vrei în momentul de faţă dar cândva ţi-a lipsit mult o persoană. Şi deşi viaţa ta pare completă, mereu simți că lipseşte ceva, nu-i aşa?
Sper ca iti sunt de ajutor.

| Stoica_Oana_Alina_1988 a răspuns:

Vreau mesaje de dragoste triste si de nostalgie