| senstein a întrebat:

Vreau niste replici pentru: "Nu-i asa ca am avut noroc?" Ceva amuzant in limita bunului simt...
(am mai intrebat odata dar vad ca nu apare cu toate ca e aprobata)

Răspuns Câştigător
| gabby269 a răspuns:

Cum ar putea sa iti dea din norocul ei?laughingsau cum ar putea sa iti raspunda? Ca nu inteleg...

9 răspunsuri:
| gabby269 a răspuns:

Daca cineva iti pune intrebarea retorica "Nu-i asa ca am avut noroc?" ii spui ironic"Nu-i asa" trebuie sa fie luata ca o gluma replica ta.Sau"asa-i asa-i, norocul incepatorului...", orice iti vine in cap.Ii poti raspunde "laudandu-l", "Nu ai avut noroc, a fost doar rezultatul muncii tale constante"laughing(asta in cazul in care stii ca nu a muncit deloc pentru a obtine lucrul ala).O seara frumoasa

| senstein explică (pentru gabby269):

Si daca-i zic "Nu-i asa" si ma intreaba "De ce?" ce ii mai zic? Intreb pentru ca pe fb m-a bagat diriga la prieteni si a inceput sa-mi lase comentarii la poze si m-a prins cu asta...

| gabby269 a răspuns (pentru senstein):

"pentru ca eu nu`s norocos de fel, ma bazez pe logica lucrurilor" cred ca asta ii inchide gura, un raspuns inteligent care se bazeaza pe lucruri exacte cred ca e de ajuns de explicit incat sa nu mai fie nevoie de alte detalii. Sper ca te-am ajutat:*

| gabby269 a răspuns (pentru senstein):

laughing) Ma scuzi,am recitit intrebarea,sunt cu capul in alta parte,era vorba despre respectiva persoana ca e "norocoasa",nu cred ca o sa intrebe de ce,mi se pare stupid,este o gluma rautacioasa,dar totusi,daca intreaba ii poti spune "asta este parerea mea,ca nu ati fost norocoasa,s-a intamplat din cauza...(depinde si despre ce subiect e vorba,ca nu ai mentionat)" nu poti fi nici foarte rautacios nici foarte ironic, un raspuns sincer e mai bun, avand in vedere ca stai de vorba cu diriginta ta, ma scuzi, din nou :*

| senstein explică (pentru gabby269):

Nu ai de ce sa-ti ceri scuze, ma mai poti ajuta cu ceva?

Am facut ce-am facut si am trecut cu bine, e ceva mai greu, am intrebat-o daca imi da si mie putin din norocul ei, da-mi o idee sau cateva idei cam cum ar putea.

| senstein explică (pentru gabby269):

Am rezolvat, multumesc din suflet ca ti-ai batut capul cu mine, mi-a venit ceva in minte si am trecut cu brio. laughing))

| gabby269 a răspuns (pentru senstein):

Bravo,ma bucur:*:* Multumesc si eu pentru fundita, o seara cat mai racoroasa :* si mult noroc in continuare

| gabby269 a răspuns (pentru senstein):

Cum ar putea sa iti dea din norocul ei?laughingsau cum ar putea sa iti raspunda? Ca nu inteleg...

| Myforyou a răspuns:

Nu-i asa ca nu?/eu nu cred asta/ de fapt nici eu nu prea stiu dar astea mi-au venit în minte. daca mai gasesc îti spun.Te pop si numai binekiss kiss kiss

| senstein explică (pentru Myforyou):

Te rog frumos (rar rostesc cuvintele magice) mai zi-mi niste raspunsuri. Te pup si eu!