| emag a întrebat:

Vreau si eu niste status-uri realiste, in limita bunului simt, multumesc.
P.S nu vreau site-uri sau liste copiate de pe net, vreau doar simple replici realiste, care v-au impresionat.

Răspuns Câştigător
| MirabelaOana111 a răspuns:

Uite: 1 Dacă m-ai cunoaste ai stii ca atunci cand spun nu mai conteaza, de fapt conteaza enorm pentru mine.2 De la viata trebuie sa te-astepti la bine, dar sa fii pregatit pentru necazul care vine! 3 Ştii ce-i frumos la fotografii? Că rămân aceleaşi chiar şi atunci când oamenii se schimbă. 4 Esti o persoana diferita pentru fiecare om care te cunoaste! 5 Nimic nu e pentru totdeauna. Cafeaua se răcește, fumul se risipește, timpul trece și oamenii se schimbă! 6 Multumeste-te cu ceia ce ai! Lupta pentru ceea ce-ti doresti si iubestei pe cei care te iubesc! 7 Daca educi un baiat, educi o singura persoana, dar daca educi o fata, educi o comunitate! 8
Viata trebuie sa fie inteleasa cu fata spre trecut, dar trebuie traita cu fata spre viitor! atat sper sati trebuiasca!

| emag explică (pentru MirabelaOana111):

Sunt super, sa vad ce raspunsuri mai primesc, daca nu-l intrec pe-al tau, funda e a ta happy

| Oana910 a răspuns (pentru emag):

Toti avem o pereche de aripi, dar numai cine viseaza invata a zbura… -A avea constiinta curata inseamna a avea memorie proaspata. -Dati-mi un vis de trait! Totul in lipsa mea e a dezamagit o intreaga tara! Limita bunului simt tine de bunatatea ta! Doar tu esti important in acest context! Lupta pentru ceea ce-ti doresti si iubestei pe cei care te iubesc! Esti o persoana diferita pentru fiecare om care te cunoaste! Viata trebuie sa fie inteleasa cu fata spre trecut! Nu uita de multimea de oameni din Africa. Iti asteapta sa bunatatea si spera si ei la o viata mai buna! I-a priveste lumea care mananca de pe iarba si priveste diferenta intre tine si ei. Totul e destramat! Nu mai exista viata! Fara tine e nimic pe fata pamantului! Nimic nu e pentru totdeauna. Nu uita. In jurul tau totul se va raci, si va deveni un vis care nimeni nu il poate trai. in jurul tau va fi ceata si copii nu te mai vor vedea. Nimeni pe lume. Doar tu! Tu esti puterea! Nu esti cine esti si asta nu se va schimba! Dar cand te vei trezi din acest vis vei realiza ca viata ta se va schimba! Iti vei retrai visul: In jurul tau sunt fetele a mii de oameni care trec si dispar si incet soptesc: Doar tu esti pentru mine! Nimeni nu ma observa, doar tu! Incepi sa plangi si nu mai vezi nimic decat suferinta din sufletul tau! In jurul tau se aud voci: Noi suntem! Am venit sa iti uram drum bun spre lume... se intrerupe si nu mai auzi nimic. Nu mai vezi! Ti-ai inchis sufletul! dar cand te-ai trezit mii de fluturasi au venit la geamul tau si ti-au spus! Totul e bine! Tu ai ajutat o multime de oameni! Esti un inger pentru noi! Sper ca te-am ajutat!

| MirabelaOana111 a răspuns (pentru emag):

happy