| andreea_5750 a întrebat:

Vreau niste sfaturi- Am 14 ani si sunt mai timida, Mi-as dori sa nu mai fiu asa. unele fete de varsta mea sunt mai tupeiste si as vrea sa fiu si eu asa dar nu e genul meu.sad cum ma pot schimba? dau funda pentru cele mai bune sfaturi:X

Răspuns Câştigător
| βέiiiβiiişoor a răspuns:

Buna.happy

Schimbarea vine de la sine.

Odata la ora de dirigentie dna. diriginta ne'a spus ca sa ne incurajam in fiecare dimineata sa ne uitam in oglinda si sa spunem:"Eu sunt cea mai frumoasa.Eu sunt cea mai desteapta.etc."

Si chiar a functionat.In ziua aceea m-am simtit foarte bine.smug

Sper ca te'am ajutat.

1 răspuns:
| Ralluca25 a răspuns:

Heei. happy
nu trebuie neapărat să fi ca celelalte dacă asta este firea ta e ok.
și ca să prinzi așa puțin curaj la început vorbește cu baieți fa-ți prieteni noi, incearcă să te simți bine in pielea ta.
Incearcă să ai încredere ăn tine și va merge cu siguranță. :*