| AnnaSiAtat a întrebat:

Vreau niste statusuri, sa imi raspundeti cat mai repede, Va pup!

Răspuns Câştigător
| IDN a răspuns:

Ma trezesc cu tine-n gand adorm la chipul tau visand dar tu n-ai vrut sa fii a mea, chiar daca esti dragostea mea…

Cine crede în vise se sprijina pe vînt! î? i dai seama cum sta?

E greu sa mergi pe culmea vietii cu inima pustie, e greu sa suferi in tacere si nimeni sa nu stie…

Deseori zambetul celui care sufera e mai dureros decat lacrimile celor ce plang!

Iubirea te inalta, iubirea te coboara, iubirea iti da aripi, iubirea te omoara. Nu ma ucide, iubeste-ma! "

Viata e prima tarfa care m-a facut sa plang…

Daca plangi pentru ca soarele a disparut din viata ta, lacrimile te v-or impiedica sa vezi stelele… "

Cel mai nasol lucru este sa te simti in plus acolo unde candva erai totul…

Daca viata iti intoarce spatele……. profita de ocazie si…. ****-o!

As vrea sa fiu cum o sa fiu Asa ca lasati-ma sa traiesc asa cum stiu Lasati-ma sa fac si bune si rele Ca sa stiu macar ca sunt greselile mele…

Indiferenta ta, raneste sufletul altora…

"Cu indiferenta ta m-ai facut mai tare. Acum nu-ti convine dar încet, încet, calc pe urmele tale. Si abia acum vezi si tu ca indiferenta doare.

Viata nu se masoara in numarul de respiratii pe care le ai, ci in numarul de momente care iti taie rasuflarea.

Te gandesti,Aberezi, Trezeste'te, prea frumos visezi.

Vreau o viata nouaa! Si de restuuu` caramele!

Un prieten vede tristetea din ochii tai, in timp ce ceilalti se lasa pacaliti de zambetul tau.

Daca ai nevoie de prietenia mea si ne despart 100 de pasi, fa tu primul pas si le voi face eu pe celelalte 99 pentru tine.

Am capul printre norì, dar de aici este o panorama supebaaaa.

Nu te teme niciodata de umbre, ele arata doar ca exista lumina în apropiere!

Poate m`am schimbat sau poate doar m`am saturat.

Din 10 prieteni, 5 sunt adevarati si la o problema inca 2 fac pasi."º

Am nevoie de cineva,da n'am nevoie de Oricine, eO am nevoie doar de cei care au nevoie de mine!, :X

Nu am pacalit niciodata pe nimeni. Eu i-am lasat sa creada ce vor. S`au pacalit singuri!

Nu sunt perfect, dar de ce m'as schimba cand prietenii ma iubesc si asa?

Adevarul, pur si simplu, este rareori pur si nu este niciodata simplu.

Mi`e dor de inocenta ce caracterizeaza orice copil.

Sa poti sa fii acelasi cand totul e schimbat! Sa poti sa fii indiferent cand totul te-a marcat!

Traiesc in tara minunilor si toti se intreaba: ''unde? vrem si noi!'', pai asta, ba nebunilor!

Am trecut prin foc inca o data. ca sa ajung acum sa merg pe apa.

Stiu ca vreau iluzii dar nu-mi pasa, Daca sunt fericit nu conteaza."!

Mii de voci in capu` meu imi spun :''Heyy! Incearca sa te aduni!''.Si promit din nou, sa nu mai cred in promisiuni!; x

Realitatea` e mult prea dura atunci cand dai de greu! Visele` se spulbura aproape instantaneu`!

Ochii mei nu mai vor sa te priveasca Din vina ta, i'ai facut sa te urasca.

1 răspuns:
| Анастасия a răspuns:

Oamenii normali nu știu că totul este posibil. - Winston Churchill

Cel ce se teme să piardă nu poate să câștige.

Luați în considerare cât de greu este să te schimbi și veți înțelege ce șanse aveți să-i schimbați pe ceilalți. Jacob M. Braide

Nu este sarac acela care are putin, ci acela care cere mult.

Știi? Un băiat își face iubita geloasă flirtând cu altele, dar un băiat adevărat face pe altele geloase cu IUBITA lui.

Вбивая гвоздь в душу человека, помните, что даже вытащив его своими извинениями, вы все равно оставите там дыру.

Доверие, как бумага: раз помнешь – идеальным оно уже не будет, как не ровняй.

Какая разница, кто сильнее, кто умнее, кто красивее, кто богаче? Ведь, в конечном итоге, имеет значение только то, счастливый ли ты или нет.
© Ошо

Suntem saraci ..Pentru ca in loc sa iertam - parasim.
Pentru ca in loc sa cunoastem - judecam.
Pentru ca in loc sa iubim - uram.
Pentru ca desi avem viata - nu traim.
Pentru ca ascultam, dar nu intelegem.
Pentru ca privim, dar nu vedem.
A venit timpul sa realizezi ca asta e lumea reala si nimeni nu e cine pare a fi.

- Voiam sa-ţi cer scuze.
- Cine? Tu?
-Da. îmi pare rău.
-Pentru?
-Pentru omul care eşti azi, e doar vina mea că ai devenit aşa rece cu toata lumea.
-E ok.
- Cum adică?
- Când mi-ai spus că totul a luat sfârşit. chiar a luat totul. Ai luat cu tine tot, tot. Zâmbet, speranţă, tot. Aşa că nu te mai scuza, ai rănit o persoană, nu un obiect. Ai închis-o şi ezilat-o departe de frumos. Ridică-te şi pleacă din faţa mea, indiferent de cât de mult mă va rănii şi plecarea asta!

"Exista un moment in viata cand te atasezi de o persoana, de o persoana de care stii foarte bine ca nu ar trebui sa atasezi. Nu pentru ca e o persoana rea, nu pentru ca e diferita, ci doar pentru ca stii ca vei suferi. Stii ca e un personaj episodic in cartea ta, si ca in curand va disparea. Dar te atasezi, si pentru cateva capitole, devine mai important ca tine. Te gandesti doar la acea persoana, iti imaginezi cum o sa fie primavara, vara, toamna, iarna, moartea, alaturi de aceea persoana, iti imaginezi cum te vei intalni din pura intamplare la cafeneaua din centru si tu vei avea masca ta de perfectiune pe care nu o vei lasa strivita de nimeni, si iti faci in minte scenarii care stii ca nu se vor intampla niciodata. Si atunci calci stramb si faci ceva ce il transforma pe veci intr-un personaj secundar, un personaj de care oricat ai vrea sa nu te lege nimic, te leaga un fapt marunt. Si acel fapt marunt se zbate in mintea ta, noapte si zi. Intrebarea nu este cum scoti acel personaj din carte, nici macar cum il uiti, ci este cum faci sa devii personaj principal in romanul lui.
Si stii ce te tine sa faci un gest? Orgoliul. Frica. Frica de regret. Frica de nestiinta. Frica de ce se va intampla. Frica de faptul ca din micul rol pe care il joci in viata lui, vei deveni doar o pagina goala. Si asta e normal. Ti-e frica de faptul ca a deveni vulnerabil e rau, ti-e frica ca daca te intinzi goala, lipsita de prejudecati dar si de haine, va rade de tine. Va rade de imperfectiunile, va rade de faptul ca ti-ai putut imagina ca vei ajunge cineva important in viata lui.
Toti trecem prin asta. Toti traim cu frica, toti traim in regret. Toti avem nesiguranta in glas cand spunem pentru prima data ca placem pe cineva, pentru ca stiti de ce? Ne este frica sa nu fim respinsi. Ne este frica de respingere si de ce cauzeaza ea.
Insa, singurul mod in care lumea va exista, singurul mod in care va scapa, este cu dragoste si niciodata sa nu uiti de inima ta.
Fa ce te face fericit, si lasa-i pe cei din jur sa stie ca ii iubesti. Spune-le ca ii iubesti, spune-le cat de mult tii la ei, spune-le tot. Spune-le faptul ca fara ei nu ai exista.
Chiar si lui, celui de care iti e asa frica, personajul decisiv din acest moment, care iti poate decide bucuria si tristetea, spune-i cat e de important pentru tine. Ce se poate intampla? Nimic, doar sa afle un adevar ce nu a suparat niciodata pe nimeni. Faptul ca nu suntem singuri si ca cineva, acolo, oricat de mic si neinsemnat ar fi, ne iubeste."

Sper ca ti-am ajutat.