| cristianorudi7 a întrebat:

Vreau parerile unor persoane care au cunostinte in domeniu:

am 17 ani si fac de 5 ani fotbal - vreau si eu un program complet de exerciti(abdomene, flotari, genoflexiuni etc etc) pe care sa le fac ACASA.

repet: doar cei care se pricep pot raspunde.

multumesc

2 răspunsuri:
| Step_3834 a răspuns:

Buna la 17 ani poti face asa
Flotari-2-3 serii- cam 30-40 repetari
genoflexiuni-2-3serii-cam 40-50 repetari
abdomene-2-3serii-cam 50-60 repatari
extensii-2-3serii-cam 80-90 repetari
SI alearga pe afara am juma de ora dar flotari si tot ce ti-am spus uitete pe net sa vezi ca sunt mai multe tipri si fa din fiecare cate putin
sper ca te-am ajutat

| fafanstefan a răspuns:

Si eu fac sport dar nu fotbal fac kempo un fel de lupte :la varsta ta ar trebui sa faci in fiecare zi 35 de flotari 100 de abdomene si 100 de genoflectiuni