| Jack9 a întrebat:

Vreau raspunsuri serioase, am 16 ani sunt in invatamant profesional (tamplar) si dupa ce termin as vrea sa plec in Franta dar ce as putea sa muncesc acolo.

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Pai, poti muncii in constructii sau la gradini, ca necalificat, deoarece terminarea unei scoli profesionale, nu este echivalenta cu experinta profesionala, care se cere in meseria de tamplar.
Daca stai cativa ani in tara, dupa terminarea scolii si profesezi, poti invata meserie si poti sa pleci dincolo, ca profesionist.