| TheSmith a întrebat:

Vreau sa achizitionez aceasta placa video : Placa video Sapphire ATI Radeon HD4850, 1024MB, GDDR3, 256bit, HDMI, PCI-E, este perfecta pentru bugetul meu, cum ruleaza cu ultimele jocuri aparute! rog doar cunoscatorii sa raspunda! MERCI

7 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Ultimele jocuri aparute 2012 nu ruleaza!
Ruleaza jocuri din 2010 in jos. mVezi aici in josul paginii jocurile care ruleaza pe acea placa video.
http://www.notebookcheck.net/AMD-ATI-Mobility-Radeon-HD-4850.13975.0.html

| TheSmith explică (pentru neluL):

Ce placa video imi recomanzi pana in 350 lei?

| neluL a răspuns (pentru TheSmith):

La 350 de lei nu am ce sa-ti recomand! E buna asta aleasa de tine.

| TestPetrut a răspuns:

Eu zic ca ruleaza putine din 2012 si 2011 dar cu o condite sa dai la grafica la setari la jocuri sa dai la medium sau lowiwinking mult noroc

| TuRneR01 a răspuns:

Jocurile noi nau cum sa rulege pe placa pe 1GB... Ti-as recomanda sa mai strangi bani sai sa iei o placa de 2GB sa-ti tina si jocurile din 2012-2011

Si tine un pot : i-ati nVIDIA mai bine decat ati e mult mai bunawinking
SI posteaza si tu la categoria corecta data viitoare

| TheSmith explică (pentru TuRneR01):

Da...nu investesc prea multi bani, acum investesc ca m-a lasat cea veche 512mb 256 bit, am vazut si eu unele bune pe la 900 de lei, dar nu ma arunc, mai mult de 350 nu bag in placa! merci de ajutor!