| Coltatul96 a întrebat:

Vreau sa dau la Medicina intrucat imi place mult biologia si chimia dar nu pot sa spun la fel despre matematica si fizica (imi mananca zilele) este posibil sa fac medicina cu cunostinte de baza la matematica si fizica (stadiul de formule, teoreme tocite 100%)? Sunt curios daca la facultatea de medicina se pune accent mult pe matematica si fizica.

1 răspuns:
| marrryya a răspuns:

Bună. Teoretic nu ar strica matematica si fizica, insa nici esentiale nu sunt. Da, probabil te-ar ajuta putin sa intelegi anumite aspecte, insa se poate si fara sa fii vreun geniu la ele.

Daca nu te deranjeaza, in ce clasa esti? Pura curiozitate, fiindca si eu mi-as dori in viitor sa dau tot la medicina.