| yonutz389 a întrebat:

Vreau sa devin emo ce trebuie sa fac?

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Incepe sa plangi fara motiv, sa zici ca viata e de catat si ca tu esti prea complicat sa fii inteles

| MisFit20 a răspuns:

Emo provine de la emotional deci emotie, pentru a fi "emo" trebuie sa simti emotii puternice, sa plangi sa razi sa urasti sa iubesti cu toata inima, daca esti insensibil nu poti sa devii. Emo nu se refera doar la haine si la parul ca la papusile muppets, poti fi emo si daca arati normal.

| yonutz389 explică (pentru MisFit20):

Stiu si eu chiar simt lukrurile astea mai ales ca am depresii devastatoare uneori moartea ar fi cea mai buna solutie

| gabriela2201 a răspuns:

Sa renunti la idee; mai bine incearca sa fii un model pentru altii prin atitudine, curaj si vestimentatie- curentul emo e de imagine, nu aduce nicio rezolvare pentru nimic bun si nicio performanta in nimic-nici macar in moda.