| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa fiu o persoana mereu vesela si plina de viata, optimista si fericita, dar nu imi iese tot timpul. Ce sfaturi imi puteti da, sunteti si voi asa?

Multumescc mult daca imi raspundeti si va urez Paste fericit si pace in suflet!

4 răspunsuri:
| adorciocolata a răspuns:

Pentru inceput, cauta bancuri pe net, uita-te la comedii etc. Gandeste-te ca va veni soarele si pe strada ta. Zambeste cat mai mult si socializeaza. Fa-ti prieteni noi, dar nu-i uita pe cei mai vechi. Plimba-te, fa miscare. Si miscarea poate fi un lucru care sa te faca mai vesela. Incearca sa fii activa in sensul bun al cuvantului. Si foarte important este sa nu te stresezi sau sa te superi din orice. Stresul nu este deloc bun. Iti afecteaza sanatatea si nu numai. In concluzie, traieste viata la maxim si zambeste! Sper ca te-am ajutat!

| adorciocolata a răspuns:

Uitasem: Paste fericit si tie!

| DoodleEver2 a răspuns:

In primul rand un Paste Fericit si tie, multa sanatate si tot ce iti doresti happy

In al doilea rand, in legatura cu intrebarea ta, nu este foarte greu, este nevoie doar de ambitie restul va veni de la sine. Mai intai nu lasa lumea sa vada ca ai necazuri si da-le mereu impresia ca esti OK, de exemplu: la obisnuitul "Ce faci?" poti raspunde cu "Extraordinar, minunat, excelent" fara un motiv anume, poti spune ca esti asa... pur si simplu happy In modul acesta vei ridica morala celor din jurul tau si iti va fi usor sa te mentii. Ai sa vezi restul va veni de la sine.

Succes si asteptam sa ne spui daca ai reusit big grin

| eu4you a răspuns:

I.Paste fericit!
II.Nu ai cum sa fii numai plina de viata si MEREU vesela.Nu ai cum sa nu fii trist niciodata. Dar nici mai mereu ursuza nu e bine sa fii.Ca sa fii vesela trebuie sa te gandesti la lucruri frumoase.Nu ai cum sa fii fericita decat in preajma persoanelor care te fac fericita.Ca sa fii fericit trebuie sa ai motive sa zambesti.Sa nu fii niciodata vesela in preajma celor tristi... ii vei face sa se simta mai rau.Fii tu insuti, si stai in preajma prietenilor adevarati.Sa nu incerci sa fii perfecta! Trebuie sa mai faci si greseli.In concluzie, poti fi fericit oricand, dar nu tot timpul. N-am fi invatat niciodata sa fim curajosi si rabdatori daca ar fi existat doar bucurie pe lume.