| anamariacool12 a întrebat:

Vreau sa imi fac un caiet de amintiri frumos :X. dati-mi idei adica vreau sa fie special intrebari trasnite(multe) si chestii ce as mai putea pune in caiet :X hai TPU helpzz me.Si normal funda

Răspuns Câştigător
| Atechan a răspuns:

Eu am asa ceva. poti sa iti pui:
-poze cu tine cand erai mica/acum, cu ce iti place sa porti sau ce muzica preferi.Chiar daca acum pare plictisitor peste cativa ani vei vedea caietul si vei observa cat ti s-au schimbat gusturiile
-nu scrie neaparat doar lucruri la capitolul amintiri. poti avea in caiet si secrete,care peste ani ar putea fi uita-te
-hobby-urile tale
-fa desene,compune melodii,fa texte, fa creatii
-pun-ti toate gandurile in jurnalul acela
-poti sa pui notele de la teste si teze si sa scrii ce subiecte au fost
-lipeste siker-e amuzante
-scrie-ti atat zilele frumoase ct si cele neplacute(cu siguranta se vor transforma mai tarziu in bucurii)
-de sarbatori poti face pe el liste cu cadourile pe care vrei sa le iei celor dragi

Tine cont de urmatoarele sfaturi:
-ce scrii trebuie sa iti placa
-fa mereu desene,lipeste poze cu tine si cuprietenii
-nu trebuie sa aiba mereu aspect curat,poti scrie si mai dezordonat, tocmai ca sa fie mai amuzant cand vei fi mare(dar ai grije sa se inteleaga)
-tot c scrii trebuie sa vin din inima
-cel mai important: DISTREAZA-TE

IDEE TRAZNITA:
***poti pune jurnalul intr-o cutie pe care sa o ingropi in curte sau in fata blocului (daca te risti), pe cutie scriind o data (EX:sa se deschida in 2050) si respecta aceasta data. poti sa o ascunzi si in pod, beci sau chiar un dulap pe care nu il deschizi prea des.

Chiar mi-a placut intrebarea ta. sfatul meu a venit din inima.
BAFTA!

1 răspuns:
| anamariacool12 explică:

Mia placut raspunsul tau daca nu te superi as vrea id tau casa mai discutam.A si funda o primesti