| ιмnoвeαυтιqυeen a întrebat:

Vreau sa imi pensez mustata. Arata FOARTE inestetic, mai ales ca am parul saten, si am un ten destul de deschis. Am incercat sa smulg cateva fire, ca sa vad daca pot suporta durerea, si pot. Dar vreau sa stiu la ce interval de timp o sa imi creasca? O sa creasca mai mult?

8 răspunsuri:
| χZαнαяєℓ a răspuns:

Bună!
O dată la o lună este nevoie să o pensezi. Cumpărăţi de la farmacie benzi depilatoare pentru mustaţă, că alt fel rişti să arăţi caraghios. Şi cu benzile depilatoare nici nu te doare şi nici nu îţi creşte aşa repede. Cu benzile o să fie nevoie o dată la o lună şi jumătate.
Baftă!

| RamonaM a răspuns:

Daca o pensezi sau o iei cu ceara o sa creasca din ce in ce mai rar si cu fire mai rare. Nu-ti pot da o anumitra perioada... dar e bine ca o indepartezi asa.

| Cosmin1992 a răspuns:

Cum sa pensezi ma mustatalaughing Du-te la un magazin cu produse de cosmetica si cere ceara pentru epilat mustata. Fosta mea prietena mi-a aratat cum se fol. Tai asa o banda micuta cat ai tu buza de sus si o Incalzesti putin cu o bricheta sau ceva o pui pe mustata si. iti imaginezi. Dureaza cam 2 saptamani poate 3 depinde de persoana pana o sa iti creasca iar mustata cat sa se vada.

| Natiiiiiii a răspuns:

Mai bine ti-o iei cu crema deplilatoare la un interval de 4- 5 zile si nu e dureros deloc. Crema nu e scumpa in jur de 10 lei.

Funda?

| Andreea625 a răspuns:

Eu o pensez odată pe săptămână, dar eu sunt brunetă și crește foarte repede.❤

Răspuns utilizator avertizat
| Maid a răspuns:

Buna.O sa-ti creasca in ritmul in care iti creste si parul pe picioare dupa epilat cu ceara.Media e cam la 3-4 saptamani.Nu creste mai mult.N-o sa te poti pensa perfect, o sa-ti mai ramana fire, mai bine ia-ti benzi de ceara rece pentru epilat facial de la Veet, sau oricare alt producator. Orice supermarket are, costa mai putin de 10 lei. Spala-te cu apa calda pe fata inainte, ca sa se deschida porii si sa nu te doara.

| Elenushh_4214 a răspuns:

Ar fi mai bine sa scapi de ea cu ceara, o sa fie mult mai usor si scapi mai repede. pensenta poti sa o folosesti dupa aceea si sa scoti firele acelea mai groase care au mai ramas. ar trebui sa faci acest procedeu o data la 2 saptamanai si nu, nu o sa creasca mai mult pentru ca tu tragi din radacina, din contra o sa se vada mai putin. toti care zic ca daca te te dai cu ceara acolo sau cu crema o sa creasca mai mult parul da e o minciuna. bine, nu incerca niciodata sa te razi, ca atunci chiar o sa creasca mai mult.