| maymutzoy a întrebat:

Vreau sa invat engleza.Cum as putea fara un meditator.Ce imi recomandati?

4 răspunsuri:
| EyeCandy a răspuns:

Filme. uită-te la filme/seriale subtitrate și fii atentă la cuvintele mai dificile pe care nu le știai până atunci, cum se pronunță etc. poți să arunci un ochi în dicționar, să încerci să citești o carte în engleză, să faci teste pentru începători.

| euuuy a răspuns:

Sa te uiti la filme si sa auzi cum se pronunta sau sa iti traducii melodiile pe care le asculti.

| ReViNeMaScAtii a răspuns:

Eu nu am invatat engleza la scoala (la ora dormeam sau nu eram atentlaughing )
uitate la filme pe internet sau uiatate la niste desene animnate netraduse in romana pe care le'ai vazut si la tv traduse, asa o reusesti mai repede

| puscahoreangaion a răspuns:

Urmareste filme in engleza!
sau asculta muzica in limba engleza!
numai fraieri fac cu meditatori