| delia_3381 a întrebat:

Sall sunt in clasa a7-a si nu am facut engleza.Cum as putea recupera?

Răspuns Câştigător
| mary4567 a răspuns:

Nu poti invata o lb straina cum trebuie, decat daca o ieu pas cu pas si bineinteles trebuie sa incepi cu lucririle cele mai usoare.Iti recomand sa lucrezi multe exercitii si sa citeste diverse texte chiar si cele din manul pentru ca nu sunt foarte grele si sa incerci sa le traduci.Un bun exercitiu sunt si filmele. Uita-te la filme,desene animate sau seriale, da volumu tare si incerca sa asculti ce se vorbeste, dupa un timp ai sa vezi ca intelegi din ce in ce mai multe cuvinte.SUCCES
Eu fac engleza de la gradinita dar am invatat-o mai mult de la desenele animate pe care le urmaream in copilarie deoarece nu erau dublate in romana.

4 răspunsuri:
| Damasc a răspuns:

Iti cumperi o carte de clasa 1 sau a 2-a si incepi sa lucrezi cate putin de acolo.

| miki10love a răspuns:

Pai nu ai facut engleza niciodata? daca ai mai facut ai putea sa iei meditati tongue funditaaaaaaa pls (daca te-am ajutat )

| LloOlLey a răspuns:

Pai, pentru inceput ia`ti un caiet special pentru incepatori si uita`te la filme in engleza, incearca sa prinzi din zbor. ia`ti un dictionar. Dupa, incearca sa traduci singurica texte. Gasesti pe net, fara numarlaughing succes:* fundita? te rogbig grin

| IonaAna08 a răspuns:

Foarte greu poti recupera na totusi e grea engleza.