| florycyk a întrebat:

Vreau sa lamuresc o chestie ca la intrebarea precedenta nu mam facut inteleasa.nu vreau sa l omor cum spuneau unii.nu vreau sa l tin legat de mine .ca stiu ca nu pot obliga pe cineva sa ma iubeasca, cunosc un baiat de ceva vreme.ne salutam de cate ori ne vedem "buna-buna" ne facem "cu ochiul". dar eu as vrea sa stau cu el si nu stiu sigur daca lui ii place de mine si nu vreau sa pic de fraiera faza e ca nu stiu nici cum il cheama ca nu am vorbit cu el sa ne cunoastem doar ce ne salutam si ne zambim...ne vedem km mereu iar mie imi place de el dar nu sunt sigura ca lui ii place de mine. vroiam sa lamuresc chestia asta ca unele persoane ma cam luau la misto imi dadeau niste sfaturi de rahat de care sincer nu de alea aveam nevoie.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca te place .incearca sa faci tu primul pas. daca stai si astepti si vezi ca nu se intampla nimica .nu rezolvi nimica. fa tu primul pas .cand va mai intalniti du-te la el si vorbeste cu el.winking

7 răspunsuri:
SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

El trebuie sa vina langa tine, nu tu sa-l aduci.
Stii cum e, risti ca sa poti castiga/daca nu joci la lotto nu ai cum sa castigi.
Intalniti-va, comunicati, nu-i scoate ochii, fii naturala...

Spor!

| Ralux a răspuns:

Pai oamenii de aici(unii) nu iau in serios problemele acestea cand de fapt si ei au trecut prin asa ceva sau pot trece prin asa ceva.Se dau interesanti laughing dar nu sunt:-s.
Si revenind la problema ta...este foarte rau! Va zambiti, va faceti cu ochiul si nici nu stiti cum va cheama? Si niciunul nu a facut primul pas? Amandurora va este frica si nu indrazniti sa faceti primul pas.Eu una cred ca te place.De aceea trebuie sa faci tu primul pas. El va aprecia indrazneala ta si oricum ...este atat de greu? Daca este in aceeasi scoala cu tine este si mai simplu! Cand va mai vedeti intra in vorba cu el:"Salut, ce mai faci? Iti place trupa X, am auzit ca da concert...stii cartea Z pentru ca stiu ca..." etc bla bla:d.si desigur intreaba-l cum il cheama si date despre el laughingSi apoi totul o sa vina de la sine.

| scootsie a răspuns:

Daca va salutati...primul pas e facut.deci te-a retinut! Il interesezi! Urmeaza sa comunici cu el, tu prima, sau sa-l determini pe el sa o faca intai...Intereseaza-te de cercul lui de prieteni si poate asa, ii vei fi recomandata si veti face urmatorul pas...succes si curaj!

| Panda a răspuns:

Incearca sa faci tu primul pas

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca tot iti place de el, de ce nu faci tu primul pas? Ce te costa?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Flory, esti ridicola sincer. dar o pun pe seama varstei. ce sfaturi vrei tu, cand e vorba despre viata ta personala? ne intalnim, ne zambim, ne salutam. da de vorbit cand? ce e asa de greu sa-i spui? nu tesupara ai doua clipe libere? vreau sa vorbim, da mai mult eu. el e om tu esti om si noi oamenii asa comunicam.sa nu pici de fraiera? cum? daca are prietena, o sati spuna. poate sa te minta dar e un risc ce ti-l asumi din start.eu mai dau raspunsuri din alea de care spui.nu-i corect, fiindca si eu eram timiiiid. dar oamenii nu musca. ei ne inseala asteptarile dar si noi la randul nostru ...astia santem.deci curaj si strica o vorba.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand te intalnesti cu el ia-l deoparte si spune-i ce simti pentru el si fi sigura k o sa te asculte si poate ca si el simte acelasi lucru.incercarea moarte nare. pup succes